Yazı Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 14:04 Bu yazı 7202 kez okundu
 
Hayaldi, gerçek oldu!
Yasin KESKİN
yasinkeskin1616@gmail.com
 
 

Hani derler ya: Nereden Nereye... "

Gerçekten de nereden nereye.

Karacabey’de bir zamanlar seçim beyannamelerinde yer alırdı Karacabeyspor.

“Seçildiğimiz takdirde Karacabeyspor’u 3. Lig’e çıkaracağız” derler ve oy isterlerdi seçmenden.

Hatta Ali Özkan’ın döneminden önce, önceki dönem Belediye Başkanı Ergün Koç tarafından 3. Lig’e takımı çıkaracağım diye bir sürü paralar harcandı.

Ama takım bir türlü Amatör Kümeden çıkamadı.

Sonunda da 3. Lige çıkaracağım diyerek heves edenler, sahipsiz bıraktılar kulübü. Sonrasında da kulübün kapısına kilit vuruldu.

O kilit, 2014 yılında Belediye Başkanı seçilen Ali Özkan tarafından açıldı. Başkan Özkan’ın 2’nci Süper Amatör Kümeden aldığı takımı sırasıyla, Süper Amatör Küme, BAL Ligi, 3. Lig ve şimdi de 2. Lig’e çıktı.

Her gittiği yerde, her platformda spora verdiği öneme değinen ve “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyarak spor yapmaya teşvik edeceğiz” diyerek,  verdiği destekle ilçedeki lisanlı sporcu sayısını onlarca kat arttırdı Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan.

Futbolun haricinde 2. Lig’de mücadele eden voleybol takımı, basketbol, okçuluk, güreş ve diğer branşlarla Karacabey’in spor şehri olmasını sağladı Başkan Ali Özkan.

Tabi futbolda kazanılan bu başarıda sporcusundan malzemecisine, yöneticisinden taraftarına herkesin emeği var. Bu birlikteliğin sonucunda 23 yıl aradan sonra 3. Lig’e çıkan Karacabey Belediyespor, şimdi de tarihinde ilk defa 2. Lig’de mücadele edecek.

Ligin bitimine 6 hafta kala 19 puan farkıyla rakiplerinin önünde şampiyonluğunu garantileyen Karacabey Belediyespor, sadece Karacabey’in değil, Karacabey’in yanı sıra Bursa’nın da gururu oldu.

Karacabey açısından bakacak olursak, kazanılan bu şampiyonluk ve elde edilen bu başarıyla beraber “Sporda devrim oldu.”

Herkese hayal gibi gelen bu şampiyonlukla beraber, Türkiye’nin çoğu ilinden ve Bursa’mızdan gıptayla bakılan ve sürekli takip edilen bir ilçe olduk.

Birçok il takımının içinde sıyrılarak 2. Lig’e çıkan Karacabey Belediyespor’u ve Karacabey’i takibe devam edin.

Çünkü herkes hayal eder, Karacabey ve Karacabey Belediyespor gerçekleştirir.

 

 
Etiketler: Hayaldi,, gerçek, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.