Yazı Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 08:57 Bu yazı 15596 kez okundu
 
Kanal İstanbul neden gerekli?
Nureddin ÇINAR
karacabeyhaber@gmail.com
 
 

Lozan'ın boğazımıza dayadığı bıçak yüzünden tam bağımsız hareket edemeyince; külhanbeyi gibi Boğaz'dan salına salına ve küstahça geçen gemiler defalarca İstanbul'a tehlike yaşatmıştı… 

Bizdeki muhalefet, adam gibi ve yapıcı muhalefet yapsaydı, belki Erdoğan çok daha fazla projeler bitirirdi... 

    Fakat sadece karşı çıkmak ve proje düşmanı olmak, kısacası gözü dönmüş muhalefet olmak gerçekten bu millete takoz oluyor. 

      Bu muhalefet, milletimizin düğününde, milli günlerinde oynamıyor, yasında ise ağlamıyor... Ne hikmetse bizdeki muhalefet sayesinde emperyalistlerin yüreği yağ bağlıyor.

      Boğaz geçişlerinde son iki yılda irili ufaklı 41 gemi kazası olmuş. Dünya harikası Boğaz’ın sağı solu diken üzerinde. Yalılar ki içinde yaşayanların büyük bir kısmı milli değerlerimize düşmandır... Buna rağmen, zerre kadar zarar görmesini istemeyiz. Kanal İstanbul Projesinin sahibi devlet, elbette İstanbul’un boynuna takılı bu harika gerdanlığı koruyacaktır. Ayrıca Kanal İstanbul Projesi uğradığımız haksızlıklara, hiçbir karı olmayan geçişlere bir sonda vurup, bu millete kazanç kapısı açılmasını sağlayacaktır. Böyle bir şuurlu sondaya sahip çıkmayan muhalefet gerçekten idrak yollarına bir sonda vurdursun.

       İstanbul’un Fethi büyük bir projeydi, inşallah Kanal İstanbul’da büyük bir proje olacak… 

Kanal İstanbul’a çok ihtiyacımız var! 

 
Etiketler: Kanal, İstanbul, neden, gerekli?,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.