Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 09:00 Bu haber 12538 kez okundu
 
‘2020'de doğacak çocuklarımız çelik ve ipekten olsun!’
Vatan Partisi Bursa İl Kurultayı geçtiğimiz pazar günü Merinos Atatürk Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonunda gerçekleşti. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek'in de katıldığı kurultay coşku içinde geçti.
SİYASET Haberi
‘2020'de doğacak çocuklarımız çelik ve ipekten olsun!’

Perinçek kurultay salonuna girişte Mehteran Takımının çaldığı İzmir Marşıyla karşılandı. Vatan Marşına eşlik eden Perinçek daha yoğun tezahüratlarla salona girdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kurultayda Divan Başkanlığına Çağdaş Cengiz, üyeliklerine Oya Deniz,Şükran Kurtiş,Hülya Kara ve Gönül İnceyürek seçildi. Kurultayda daha sonra İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut söz aldı. Aykut konuşmasında partinin geçmişten bugüne mücadelelerini aktardı. Aykut ;"Tüm üyelerimizle görevlere hazırız. İktidara hazırız.2020 Türkiyemiz müjdelerle doludur. Milli Hükümet dönemine giriyoruz. Çelik gibi bir iradeyle görevlere hazırız" dedi. Kurultayda daha sonra Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konuşmasını gercekleştirdi. Perinçek "Mehmetçiğin süngüsü çelikten, polisimizin silahı çelikten, Altay tankı çelikten, şimdi yeni Türk arabasını planlıyoruz ve yapacağız, o da çelikten. Zorlukları en başta Türk milletinin çelik iradesi ile yeneceğiz.’ dedi.
        Türkiye'nin son yıllardaki sınır ötesi harekatlarına değinen Perinçek, "Türkiye, Amerika-İsrail koridorunu yardı geçti. 'Türkiye, Amerika ve İsrail ile mücadele edemez, onlardan korkar, onlardan çekinir' gibi efsaneleri yerle bir etti." ifadesini kullandı.Türkiye'nin son yıllardaki sınır ötesi harekatlarına değinen Perinçek, "Türkiye, Amerika-İsrail koridorunu yardı geçti. 'Türkiye, Amerika ve İsrail ile mücadele edemez, onlardan korkar, onlardan çekinir' gibi efsaneleri yerle bir etti." ifadesini kullandı.
       Doğu Perinçek, Türkiye'nin bir "üretim devriminin" eşiğinde olduğunu söyledi. Ülke ekonomisinin 1980'den bu yana halkın "borçlanma ekonomisi" diye adlandırdığı sürecin bittiği noktada olduğunu vurgulayan Perinçek, "Türkiye ekonomisi borçlanma çarkı ile dönemeyecek bir noktada ve önümüzdeki tek seçenek üretim devrimidir." değerlendirmesinde bulundu.
Perinçek, Türkiye'nin 2020 ve sonrasındaki sürecini "çelik yılları" olarak nitelendiren Perinçek, şunları söyledi:
Bursa’dan sesleniyoruz; Sorunlarımızı demirle ve çelikle çözüyoruz. Türk askeri ve Polisinin silahı da yüreği de çeliktendir. Türk milletinin ciğeri de kararı da çeliktendir.
       Tezgâha konan Altay tankı çeliktendir.Denize indirdiğimiz denizaltılar, muhripler çeliktendir. Mavi Vatanımızı kollayan donanmamız çeliktendir. Yolunu gözlediğimiz Türk arabası çelikten olacak.Soner Polat komutanımız da adı gibi çeliktendi.Türk milletine zor günlerde çelikleşme mirasını bıraktı.2020’de doğan çocuklarımız çelikten ve ipekten olsun!"
        Kurultay faaliyet ve mali raporun okunması ve oylanması ile sürdü. Merkez Karar Kurulu raporu üye ve delegelere sunuldu. Üye ve delegeler rapor üzerinde görüşlerini bildirdi. Karacabey Delegesi Ahmet Aygün Ata'nın Örgütlenme ve Çiftçi Bürolarının yeniden oluşturulması yönünde önerilerini sundu. Adayların başvurusu, adların okunmasının ardından seçimlere geçti. 
Yapılan seçimler sonucunda İl Başkanlığına Hacı Bektaş Aykut yeniden seçildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: ‘2020'de, doğacak, çocuklarımız, çelik, ve, ipekten, olsun!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.