Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 16:53 Bu haber 2103 kez okundu
 
ABD’nin soykırım iftirası yok hükmünde
Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın, ABD Başkanı’nın 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımasına karşı ülkemizin ‘eylemli’ olarak cevap vermesi gerektiğini söyledi. AK Parti Hükümeti’nin ABD’ye karşı yaptırımlarda bulunmasının şart olduğunu vurgulayan Narhın, ‘soykırım’ iddialarının iftiradan başka bir şey olmadığını savundu.
GÜNDEM Haberi
ABD’nin soykırım iftirası yok hükmünde

   Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi İlçe Başkanı Rıfat Narhın, şu ifadelere yer verdi: “Vatan Partisi olarak bu hadsizliğe ülke genelinde cevap vermeye başladık, eylemlerimiz sürecek. Ülkemizi kuşatan ABD üsleri ve silah yığmasıyla birlikte değerlendirdiğimiz zaman ABD bakanı hücum borusunu çaldı. Bugün ABD; Karadeniz’de, Gürcistan’da, Ukrayna’da, Romanya’da, Bulgaristan’daki askeri üsleriyle, Ege ve Doğu Akdeniz’de, Dedeağaç’ta, Kavala’da, Selanik’te, Larissa’da, Stefonoviç’ten Girit’e kadar Yunanistan’daki üsleriyle, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki askeri yığınıyla ve Suriye ile Irak’ın kuzeyindeki üsleriyle namlularını ülkemize çevirmiş durumdadır.

   Ermeni Soykırımı yalanları ve ABD Başkanı’nın açıklamaları bu doğrultudadır. Ülkemizi kuşatan haritalarda da mevcuttur. ABD Başkanı açıkça ülkemizi hedef almıştır. ABD doları dünyada bitmekte, saltanatı çökmektedir. ABD tek dişi kalmış canavardır. 2014 baharında Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasından sonra ABD’nin üzerimize sürdüğü PKK-FETÖ gladyosunun ezilmesiyle, ABD-İsrail koridorunun yarılması, yani ikinci İsrail devleti planlarının bozulması, Ermenistan’ın Karabağ’da yenilmesi ABD’nin planlarını geriye itmiştir.

   Ülkemize yönelik emperyalist saldırı aracı olarak kullandığı ‘ermeni soykırım yalanı’nı bizler tarihe gömdük. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek, İsviçre davalarında alınan kararla hukuk düzleminde davayı bitirdi. Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek önderliğinde yürütülen on yıllık mücadele sonucunda AİHM, 1915 olaylarının Yahudi soykırımıyla ayni sınıf içinde bulunmadığını karara bağlamıştır ve uluslararası yargıda içtihat oluşturmuştur. AİHM, bu içtihatı daha sonraki çeşitli soykırım iddialı davalarda da yenilemektedir. Mahkeme, yerel mahkemede karar yoksa soykırım yoktur der. Hiçbir devlet başkanın, parlamentoların ve belediyelerin soykırım hükmetme yetkisi yoktur. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği yaptığı açıklamada ise, Doğu Perinçek’in tezlerini kabul etmiştir ve dünyaya da ilan etmiştir.

   Vatan Partisi olarak AK Parti hükümetinden yapması gerekenleri sıralıyoruz;

1. İncirlik üssü Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne verilmelidir. ABD askerleri 15 gün içinde ülkelerine gönderilmelidir.

2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Kırım’ın ve Abhazya’nın tanınması için hızlı adımlar atılmalıdır. Bu konuda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin’in altılı platform önerisine KKTC ve Abhazya da derhal dahil edilmelidir.

3. PKK’yı bitirmek için Suriye ile askeri işbirliği dahil her konuda üst düzeyde iş birliği sağlanmalıdır.

4. PKK’ya destek veren siyasi partiler derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi PKK’nın kolu bacağı olan örgütlere karşı süreci yeniden değerlendirmeli, en hızlı kararı almalıdır.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ABD’nin, soykırım, iftirası, yok, hükmünde,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.