Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 16:40 Bu haber 1475 kez okundu
 
AK Kadınlar’da Özenli’ye veda töreni
AK Parti Karacabey İlçe Başkanlığı'nda geçtiğimiz hafta düzenlenen iki ayrı programda hüzün ve mutluluk bir arada yaşandı.
SİYASET Haberi
AK Kadınlar’da Özenli’ye veda töreni

   İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde 3 dönemdir İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini büyük başarılara imza atarak ve herkesin takdirini kazanarak tamamlayan Hamiyet Özenli için veda programı düzenlendi. Programda Özenli plaketle onurlandırılırken, ayrıca, İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na atanan Yelit Karakaşlar Yılmaz'ın da başkanlık görevi ile doğum günü kutlandı.
   Bu kutlama programından bir sonra da AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Hamiyet Özenli başkanlığındaki İlçe Kadın Kolları yönetimiyle bir araya gelerek hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Anlamlı programda AK Parti İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri adına Yerel Yönetimler Başkanı Saniye Türer ile Mali ve İdari İşler Başkanı Gülşen Çetin, Hamiyet Özenli'ye çiçek ve hediye takdim ederken, yeni başkan Yelit Karakaşlar Yılmaz'a da çiçek sunarak, yeni görevini kutladı ve başarılar diledi. 
   Pasta kesiminin ardından Hamiyet Özenli ile yönetimi arasında duygusal anlar yaşanırken, gönüllerin başkanı Özenli'nin özverili, fedakâr ve başarılı çalışmalarıyla Karacabey'de ismini altın harflerle yazdırdığına vurgu yapıldı.   
   Programlarda konuşan İlçe Başkanı İşcan, Hamiyet Özenli'nin AK Parti'de yıllar geçse dahi asla unutulmayacağını belirterek, “Bu partide görev almak insana hem dua, hem de itibar kazandırır. İlçemizde ve Bursa genelinde rol model olmuş bir Kadın Kolları Başkanı olan Sayın Hamiyet Özenli, görev süresi boyunca büyük işlere imza attı. Mücadelesi ve hizmet aşkıyla hepimize örnek oldu. Çok büyük fedakârlıklar gösterdi. Kendisi her türlü layığı ve övgüyü hak etmektedir. Hamiyet ablamızı hiçbir zaman gönlümüzden atamayız. Hepimizin ondan daha öğrenecek çok şeyi var. Yeni İlçe Kadın Kolları Başkanımızın da en büyük destekçisi yine Hamiyet Özenli olacaktır.
   Ayrıca, Hamiyet Özenli'den almış olduğu hizmet bayrağını layıkı ile ileriye taşıyacağına inancımız tam olan yeni Kadın Kolları Başkanımız Yelit Karakaşlar Yılmaz ile ekibine de başarılar diliyorum. İlçe Teşkilatı olarak bizler her zaman yanlarında olacak ve çalışmalarında yardımcı olacağız. İnşallah Karacabey'imiz ve teşkilatımız bu kan değişimiyle daha da güçlenecek ve daha başarılı olacaktır. Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte başaracağız. Yeni dönemimiz Karacabey'imize, teşkilatlarımıza ve partimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.
“Partimizin sahadaki en büyük gücü siz kadınlarsınız”
   Her hizmetin önünde ve öncüsü olan AK Kadınlar ile gurur duyduklarını dile getirerek İlçe Kadın Kolları yöneticilerine de teşekkürlerini ileten Başkan İşcan, “AK Kadınlar sizler siyasetin, AK Parti siyasetinin asli unsurusunuz, gururusunuz. Millete hizmet yönünde Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile gece gündüz demeden her zaman fedakârca beraber yürüdünüz. Kadın kollarına bu kadar önem veren başka bir lider yok. “Kadın Siyasetin Öznesidir” diyen tek lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sizler siyasete nezaket, muhabbet, zarafet getirdiniz. AK kadınlar sizlerle gurur duyuyoruz.
   Hayatın her alanında başımızın tacı, en büyük zenginliğimizsiniz. Her kapıyı çaldınız ve bize en büyük desteği verdiniz. Yorulmadınız, yılmadınız, Cumhurbaşkanımızın arkasında gece gündüz demeden çalıştınız. Her seçimden alnımızın akıyla çıkmamızda en büyük güç sizlerdiniz. Zaferlerimizin mimarları sizlere hizmetleriniz için minnettarız.” ifadelerine yer verdi.
   AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan konuşmasının ardından efsane Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli'ye plaket ve çiçek takdim etti.
“Plaketi teşkilatım adına aldım”
   AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan'ın kendisine takdim ettiği teşekkür plaketini, yönetimi ve mahalle başkanları adına aldığını vurgulayan Hamiyet Özenli, “Başarı ekip işidir. Her başarılı bir işin ardında mutlaka başarılı bir ekip vardır. Bu nedenle teşkilatımıza verilen bu teşekkür plaketinde emeği geçen Yönetim Kurulu Üyelerime ve Mahalle teşkilatlarıma teşekkür ediyorum. AK Parti Karacabey Kadın Kolları olarak inanç, azim ve ilk günkü aşk ile yürüdüğümüz bu yolda; tek gayemiz millet, tek gayemiz Karacabey, tek gayemiz kadınlarımız ve refah oldu. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bize kattığı güç, inanç ve destekle çalıştık. “Çalınmadık kapı, girilmedik gönül” kalmayacak ilkesiyle her hanede gönüllere dokunduk. Biz bu yolda kederi dava ile zoru çalışkanlık ile karanlığı aydınlık ile çirkini kadın kalbinin güzelliği ile aştık ana olduk, kardeş olduk, eş olduk, arkadaş olduk ve ülkemiz için “Siyasetin öznesi” olduk. ” dedi.
   AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini devralan Yelit Karakaşlar Yılmaz ise, “Gönüllerin Başkanı Hamiyet Özenli'den devraldığım bu hizmet bayrağını daha da ileri taşımak adına elimden geleni yapacağım. Benimle beraber yol yürüyecek arkadaşlarımla sahada aktif bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi; kadının elinin ve zarafetinin değdiği her yerde çiçekler açar. İnşallah partimizde de bol bol çiçekler açacak ve güzellikler göreceğiz. Allah bizleri çıktığımız bu yolda mahcup etmesin. Birlik ve beraberliğimiz için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Birliğimiz daim olsun.” açıklamasında bulundu.
   Konuşmasının ardından Yelit Karakaşlar Yılmaz, Hamiyet Özenli'yi başarılı çalışmalarından dolayı kutlayarak çiçek takdim etti.
   Törende son olarak ilçe yöneticileri Hamiyet Özenli ve ekibine övgü dolu sözlerle teşekkür ettiler.
Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: AK, Kadınlar’da, Özenli’ye, veda, töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.