Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 14:36 Bu haber 772 kez okundu
 
CHP 'İktidara Yürüyüş Kurultayı'nı yaptı
CHP, 37. Olağan kurultayını gerçekleştirdi. Pandemi koşullarında gerçekleştirilen kurultayımız yine de heyecanlı geçti. Kurultay alanı pandemi önlemleri yönünden delegelerden ve izleyicilerden tam not aldı.
SİYASET Haberi
CHP 'İktidara Yürüyüş Kurultayı'nı yaptı

   Kurultayın birinci gününde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 1318 delenin oy kullandığı seçimde geçerli oyların tamamı olan 1251 oyla genel başkan seçildi.

   Kurultayla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil, şu ifadelere yer verdi;

   "Kurultayımızın ikinci gününde Parti Meclisi seçimlerimiz yapıldı. 60 kişilik Parti Meclisi için 222 aday başvurdu. Seçimler sonucunda 24 kadın parti meclisinde yer aldı 20 gençlik kotası olduğu için parti meclisinde “z” kuşağı dediğimiz gençlerden 10 kişi temsil hakkını kazandı. Deyim yerindeyse bu kurultay tecrübe ile gençliği parti üst yönetiminde buluşturdu.

   Sonuç olarak kurultay delegelerimiz yoğun bir analiz süreci yaşadı. Kime neden oy vereceğini değerlendirerek partimizin yönetim kadrolarını seçti.

   Kurultayımız, içerik olarak sadece ülkemize değil tüm dünyaya mesaj niteliğindedir.

   Türkiye’nin üzerinde bir karanlık gibi çöken, kendisinden olmayan herkesi ve her kesimi yok sayan AKP iktidarına karşı, CHP’nin halkın umudu olduğunun ve iktidara geldiğinde uygulayacağı politikalarının ilanı oldu. Bundan sonra biz örgütümüze düşen görev, ilk seçimlerde partimizi iktidara taşımaktır.

   Genel Başkanımız, kurultayda “İKİNCİ YÜZYILA ÇAĞRI BEYANNAMESİ” açıkladı. Genel Başkanımızın açıkladığı bu beyanname içerik olarak tarihi bir önem ve anlam taşıyor. Kamucu, halkçı ve sosyal devleti bugünün dünyasına göre yeniden tarif ediyor. Bir kişinin iki dudağı arasından çıkan her söze kutsallık atfedildiği, tekçi, köhne bir anlayıştan kurtulup hep birlikte nefes aldığımız ayrılığın gayrılığın olmadığı kadınla erkeğin eşit temsil edildiği, gençlerin gelecek kaygısı taşımadığı işçimizin, emekçimizin sömürülmediği bir sosyal devlet düzenine geçmek hiç de hayal değil.

   CHP, ülkeyi yeniden gerçek demokrasiye kavuşturacaktır. Millet İttifakı ile yerel seçimlerde nasıl başarı elde ettiysek, şimdi üzerine daha da koyarak iktidara geleceğiz. Bu ittifak özlenen sosyal devlet yapısını ülkemize armağan edecektir. Yerel seçimlerde millet ittifakına oy veren, güvenen halkımız pandemi sürecinde doğru karar verdiğini gördü ve yaşadı.

   Şimdi bizlere düşen görev, belediyelerden aldığımız bu bayrağı genelde iktidara taşımak ve halkımıza umut olmaktır.

   Demokrasiyi kurtarma ve koruma görevi yine partimiz CHP’ye düşüyor. 25 Temmuz’da toplanan 37. CHP kurultayında yayımlanan 13 maddelik “İKİNCİ YÜZYILA ÇAĞRI BEYANNAMESİNİ” saygıdeğer basın yolu ile Karacabey Kamuoyuna sunuyorum."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: CHP, 'İktidara, Yürüyüş, Kurultayı'nı, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.