Haber Detayı
19 Kasım 2021 - Cuma 16:00 Bu haber 3190 kez okundu
 
Erasmus+Slovenya ziyareti tamamlandı
Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu, Erasmus + Projesi olan Blue Shirts Green Shorts (Mavi Gömlek Yeşil Şort) Projesi’nin Slovenya Hareketliliğini tamamladı.
EĞİTİM Haberi
Erasmus+Slovenya ziyareti tamamlandı

Erasmus+ Blue Shirts Green Shorts ( Mavi Gömlek Yeşil Şort ) projesi kapsamında Karacabey Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu Okul Müdürü Nurettin Çift, İngilizce Öğretmeni İlker Erol, 3.Sınıf Öğretmeni Emel Uyar ve 4.Sınıf Öğretmeni Derya Kaya olmak üzere 4 kişilik grup ziyaretlerini tamamladılar. 


   Bu kapsamda Slovenya ziyareti ile farklı kültürleri görme ve tanıma şansı yakalayan grup yurda döndü.
   Karacabey Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu Okul Müdürü Nurettin Çift,  "Blue Shirts Green Shorts" isimli Erasmus+ projesi dünyamızın ve çevremizin temiz tutulması, doğal kaynaklarımızın israf edilmeden verimli kullanılabilmesi ve bu bilincin öğrencilerimize ve toplumumuza kazandırılması amacıyla yürütülecektir. Proje İspanya, İtalya, Litvanya ve Slovenya'daki proje ortağı olan okullarla beraber 2 yıllık bir ortak çalışma olacaktır.” İfadelerini kullandı.


   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise; "Erasmus+ Projeleri hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için aynı zamanda farklı kültürleri görmek ve tanımak için bir fırsattır. Proje kapsamında 2.hareketlilik olarak Slovenya ziyaretini tamamlayan idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Erasmus+Slovenya, ziyareti, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.