Haber Detayı
18 Nisan 2021 - Pazar 15:15 Bu haber 5570 kez okundu
 
Fidan’ın 2. kitabı çıktı
Yaklaşık iki yıl önce ‘Çok Uzaklara’ kitabıyla yazarlığa merhaba diyen Karacabey’in eski gazetecilerinden Aydın Fidan, ‘Yabancı’ isimli ikinci eseriyle kitap dostlarının huzuruna çıktı.
KÜLTÜR Haberi
Fidan’ın 2. kitabı çıktı

   “Daha iyi bir yaşam hayaliyle yurtlarından ayrılan umut yolcularının tehlikeli yolculuklarında başlarına neler gelebilir?” sorusunun yanıtını arayan Fidan, görmezden gelinen bir trajediye dikkat çekiyor. Afganistan’dan başlayıp Türkiye’ye uzanan bir göç hikayesini anlatan Fidan, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların gittikleri yerlerde nelerle karşılaştıklarını da yine çarpıcı bir şekilde okuyucuya sunuyor.

   Hayatın gerçekliği bağlamındaki anlatımıyla bir babayla oğlunun uzak diyarlardan başlayıp yaban ellerde hayallerinin yıkılışına tanık olacağınız ‘Yabancı’ isimli hikaye için “Önce hayaller ölür...” tanımlamasını yapan Aydın Fidan, “Sevilmeyenlerin, istenmeyenlerin öyküsünü anlattım.” diye konuştu.

   Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık’tan çıkan ‘Yabancı’, kitapyurdu.com web sitesinden satışa sunuldu.

   Karacabey'de kitap temini için 0 546 487 10 30 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Rabia FİDAN
Etiketler: Fidan’ın, 2., kitabı, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.