Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 12:28 Bu haber 4000 kez okundu
 
Gelecek Partisi’nde başkan Sezayi Altay mı olacak?
Eski Dışişleri Bakanı ve eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde 13 Aralık 2019’da kurulan Gelecek Partisi, Bursa’daki teşkilatlanmasının ardından ilçelerdeki çalışmalarında da sona geldi.
SİYASET Haberi
Gelecek Partisi’nde başkan Sezayi Altay mı olacak?

   Birçok ilçede teşkilatlanmasını tamamladığı öğrenilen Gelecek Partisi’nin Karacabey ile birlikte 4 ilçede daha çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Siyasi kulislerden edinilen bilgilere göre ise, daha önce İl Başkanı Alpaslan Yıldız’la 2 kez görüşen Karacabeyli esnaflardan Sezayi Altay’ın, İlçe Teşkilatı’nı kurması için görevlendirileceği iddia edildi.

   Haziran ayı başında Karacabey’e çıkarma yapan Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Alpaslan Yıldız, ilçede bir dizi temaslarda bulunarak teşkilatlanma için düğmeye basmıştı. Yıldız, Gelecek Partisi’nin Karacabey’deki teşkilatlanması için bazı isimlerle görüşmüştü. Edinilen bilgilere göre, Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıldız’ın, aslen Karacabey’in Dağkadı Mahallesi’nden olan ve ilçede uzun yıllardır esnaflık yapan Sezayi Altay’la 2 kez görüştüğü ve büyük ihtimalle ilçedeki teşkilatlanma görevini kendisine vereceği siyasi kulislerde yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.
   Ayrıca, Gelecek Partisi’nin Karacabey’deki teşkilatlanma görevi için Demokrat Parti’nin Karacabey eski Belediye Meclis Üyesi Abdullah Akkoç ismi de gündeme gelmişti. Bu gelişmeler ışığında Gelecek Partisi’nin Karacabey’deki teşkilatlanmasında kimin kurucu ilçe başkanı olacağı şimdiden merak konusu oldu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Gelecek, Partisi’nde, başkan, Sezayi, Altay, mı, olacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.