Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 12:26 Bu haber 5872 kez okundu
 
İstanbul’daki üniversitelerden daha avantajlıyız!
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ve Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ-TTO) işbirliğinde gerçekleştirilen ‘TÜBİTAK ARDEB Proje Yazma Eğitimi’ne akademisyen, doktora ve yüksek lisans öğrencileri büyük ilgi gösterdi.
EĞİTİM Haberi
İstanbul’daki üniversitelerden daha avantajlıyız!

   Rektörlük Jandarma Uzman Onbaşı Sinan Yaylı Eğitim Salonu’nda düzenlenen programa toplamda 150 akademisyen, doktora ve yüksek lisans öğrencisi katıldı. Etkinlikte konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ni son andaki girişimleri sayesinde kapanmaktan kurtardıklarını açıkladı. Rektör Kılavuz, ULUTEK Teknopark ve UÜ-TTO’nun üniversitenin iki gözde kurumu olması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini vurguladı. Kılavuz; “Kurumlarımızı üniversite-sanayi işbirliği alanında olsun, akademik çalışmalar noktasında olsun hareketlendirmek istiyoruz. Yapacağımız çalışmaların, projeler ve yayınların üniversitemizi bilimsel alanda da arzu ettiğimiz seviyeye getirmek noktasında katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu amaçla da canla başla çalışıyoruz. Akademisyenlerimizle, sanayicilerimizle, kent yöneticileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla iyi işbirlikleri tesis etmek için uğraşıyoruz. Bu ikili ilişkilerin neticesinde de üniversite-kent bütünlüğünün sağlanacağına inanıyoruz” dedi.

BURSA’NIN AKLI VE BİLİMSEL HAFIZASIYIZ
   Yüksek lisans ve doktora yapan gençlere seslenen Rektör Kılavuz, TÜBİTAK ve YÖK projelerinde yer almak için düzenlenen eğitimlerin sonunda ortaya çıkacak projelerin hem üniversiteye hem de gençlere ciddi katkıları olacağının altını çizdi. Bursa Uludağ Üniversitesi’nin bilimsel yayın, makale ve proje noktasında henüz arzu edilen seviyenin altında olduğunu aktaran Kılavuz; “Biz istediğimiz noktada değiliz. Ancak İstanbul’daki üniversitelerden çok daha avantajlı bir konumdayız. Potansiyelimizi doğru kullanmalıyız. İstanbul’da gelişmiş 6-7 üniversite var. Ancak Bursa’da kentin iki üniversitesinden biriyiz ve en büyüğüyüz. Biz 85 bin nüfuslu büyük bir kuruluşuz. Proje üretme noktasında ciddi bir birikime sahibiz. Bursa’nın aklı ve bilimsel hafızasıyız. Bu yolda da emin adımlarla ilerliyoruz. Sizlerin içerisinden de yarın holding patronları, Ar-Ge merkezi müdürleri çıkacak. Ben buna inanıyorum ve bu sonucu hedefliyorum. Aldığınız eğitimlerin başarılı geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İstanbul’daki, üniversitelerden, daha, avantajlıyız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.