Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 15:38 Bu haber 7005 kez okundu
 
Karacabey’de 3 okulula eTwinning Okul Etiketi
2020-2021 eğitim öğretim yılı eTwinning Okul Etiketi sürecinde Karacabey’de etiket almaya hak kazanan okullar belli oldu.
EĞİTİM Haberi
Karacabey’de 3 okulula eTwinning Okul Etiketi

Toplam 43 ülkeden 2935 okulun eTwinning Okul Etiketi almaya hak kazanırken, Karacabey’den ise 3 okul aldı.
   Ülkemizden başvuran 2024 okul arasından etiket almaya hak kazanan 1890 okul olup, Avrupa'da 1. sırada yer aldık. Bursa’da 83 okul başvurarak 83'de eTwinning Okul Etiketi almaya hak kazanmışlardır. İlçemizden 3 okulumuz başvurmaya hak kazanıp 3'üde etikete sahip oldular.
   eTwinning okul etiketi almaya hak kazanan okullarımız şu şekilde; 
* Atatürk İlkokulu
* Ulubatlıhasan İlkokulu
* 14 Eylül Ortaokulu


   eTwinning Okul Etiketi'ne sahip olan okullar, Avrupa düzeyinde eTwinning ve eSafety için rol modelleri olarak tanınmasını ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluşturmasını sağlıyor.
   eTwinning Okulları, eTwinning'in önemini ve değerlerini tanır, okul yönetiminin desteğiyle bunları okulun politikalarına, uygulamalarına ve mesleki gelişim süreçlerine dahil eder. eTwinning Okul Etiketi ile, eTwinning; sadece bireysel olarak eTwin'cilerin değil, aynı zamanda öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı tüm okulun katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendirir. Bir eTwinning Okulu statüsüne ulaşma kavramı, objektif olarak değerlendirilebilecek bileşenlerle yapılan gelişimsel bir yolculuktur. Bu bir rekabet değil, bir seviyeden diğerine doğru gerçekleştirilen bir ilerleme sürecidir.
Faydaları nelerdir?
   eTwinning Okulları:
* Avrupa düzeyinde eTwinning için rol modelleri olarak tanınırlar ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluştururlar.
* Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederler ve eTwinning Okulu Etiketlerini tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilirler.
* Aşağıdaki alanlarda lider olarak tanınırlar:
- Dijital uygulamalar
- e-Güvenlik uygulamaları
- Pedagojiye Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar
- Personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi
- Personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi,
   Ödüllü okulların personeli ve müdürleri, özel mesleki gelişim programlarına katılmaya teşvik edilir ve iyi uygulamaları paylaşmak, işbirliği yapmak ve belirli çevrimiçi etkinliklere katılmak için bir eTwinning Grubu'nun parçası olabilirler.
   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Bu etikete sahip olan 3 okulumuzun idarecilerini ve bu okullarımızdaki eTwinning projelerinde katkıları bulunan Ayşegül Eken, Gamze Kolsuz, Pınar Altun, Ahmet Okay, Gülden Doğan, Aycan Tetik Algül, Aylin Kargın Yılmaz, Dilek Şahin, Engin Çakır, Berna Salman, Simge Eren, Derya Kılıç ve Gözde Keskin adlı öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, 3, okulula, eTwinning, Okul, Etiketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.