Haber Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 12:41 Bu haber 2116 kez okundu
 
Karacabey’de aromatik ve tıbbi bitkiler üzerine yatırımlar sürüyor
Karacabey Belediyesi’nin defne, ıhlamur gibi kokulu bitkiler üzerine son yıllarda yaptığı farkındalık çalışmaları, bölge halkının yanı sıra ilgili diğer kurumlarca da yoğun ilgi görmüş ve ilçede bununla ilgili çeşitli tesisler inşa edilmeye başlanmıştı.
EKONOMİ Haberi
Karacabey’de aromatik ve tıbbi bitkiler üzerine yatırımlar sürüyor

   Karacabey’de aromatik ve tıbbi bitkilerle ilgili yatırımlara bir yenisi de Tophisar Mahallesi’nde girişimci Aydın Özen tarafından ekleniyor.

   Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra aromatik bitki yetiştiriciliğine yönelen Özen, bu alanda ilk tesisi Karacabey’in Tophisar Mahallesi’nde hayata geçiriyor.

Gelecekte önemli bir sektör haline dönüşecek

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün tesise giderek, girişimci Aydın Özen ile istişarelerde bulundu.

   Başkan Özkan, Karacabey’de bu alanda atılan adımların gelecekte önemli bir sektör haline dönüşmesinden umutlu olduklarını belirterek, Karacabey’in alternatif tarım ürünlerinde artık aromatik ve tıbbi bitkilerin de yeri olduğunu ifade etti.

Aromatik ve tıbbi bitkiler üzerine olan çalışmaları destekliyoruz

   Özkan yaptığı açıklamada, “Tophisar Mahallemizde aromatik bitkilerle ilgili hem üretim hem de destinasyon tesisi kuruluyor. Tarımda alternatif çalışmalar kapsamında aromatik ve tıbbi bitkiler üzerine olan çalışmaları destekliyoruz. Aydın Bey’in çalışmaları da bölgede inşallah örnek bir rol model olacak” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, aromatik, ve, tıbbi, bitkiler, üzerine, yatırımlar, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.