Haber Detayı
15 Kasım 2021 - Pazartesi 16:12 Bu haber 2075 kez okundu
 
Karacabey’de eğitimin başarısı
eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni; İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet Ulga ve okul yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti. Ulviye Matlı Fen Lisesi’ndeki tören, İlçe eTwinning Projeler Sorumlusu Ayşegül Eken’in sunumuyla başladı.
EĞİTİM Haberi
Karacabey’de eğitimin başarısı

   Karacabey’deki 7 okuldan 11 öğretmenin yürüttüğü 16 projenin; toplamda 16 ulusal kalite etiketi ve 10 Avrupa olmak üzere toplam 26 kalite etiketi ödülü aldığı bildirildi.

   Kalite etiketi ödülünü; Atatürk İlkokulu’ndan Ayşegül Eken (1 Ulusal Kalite Etiketi), Gamze Kolsuz (1 Ulusal Kalite Etiketi), Murat Hüdavendigar İlkokulu’ndan Dilek Yılmazer (1 Ulusal 1 Avrupa Kalite Etiketi), Ulubatlıhasan İlkokulu’ndan Hatice Tuğba Yıldız (2 Ulusal 2 Avrupa Kalite Etiketi), Özlem Taş (2 Ulusal 2 Avrupa Kalite Etiketi), Pınar Altun (1 Ulusal 1 Avrupa Kalite Etiketi), 14 Eylül Ortaokulu’ndan Aycan Tetik Algül (2 Ulusal 1 Avrupa Kalite Etiketi), Muhsin Özdamar Ortaokulu’ndan Burcu Kahraman (1 Ulusal Kalite Etiketi), Mehtap Akkor (1 Ulusal 1 Avrupa Kalite Etiketi), Adnan Menderes Ortaokulu’ndan Canan Can (1 Ulusal Kalite Etiketi 1 Avrupa Kalite Etiketi), Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Melike Esen (3 Ulusal 1 Avrupa Kalite Etiketi) aldı.

   Alınan bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın YEĞİTEK UDS bünyesinde faaliyet göstermekte olan eTwinning faaliyetleri, 2009 yılı itibariyle ülkemizde uygulanmaya başlandı ve bugün itibariyle 291 bin öğretmen bu faaliyetlere katıldı. 53 bin okulda yaklaşık 52 bin proje yürütüldü. eTwinning, kendini sürekli yenileyen öğretmenlerce, her geçen gün büyüyen, yeniliğe açık bir topluluk.

   eTwinning ayrıca öğrencilerle birlikte projeler yürütülen, ortaklıklar kurulan, kişisel ve mesleki gelişimlere katkı sağlanan, işbirliği içerisinde çalışarak deneyim, bilgi ve becerilerin paylaşıldığı, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen en büyük ve güvenli e-öğrenme platformu. Projelere katılan öğretmenlerin proje tabanlı eğitim anlayışını benimseyen, 21. yüzyıl bilgi ve becerilerinden haberdar, takım halinde ve işbirliği içinde çalışmayı önemseyen yeni nesil öğretmenler olduğu vurgulandı. Ayrıca, UDS tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak yürütülen nitelikli projeler, kalite etiketiyle taçlandırılmak amacıyla ödül sürecine başvuruda bulunulur ve değerlendirmede en yüksek puanları alan öğretmenler Bakanlıkça kalite etiketlerine layık görülür bilgisine ulaşıldı. 

   İlçemizde ayrıca 3 okulun eTwinning Okul (School) ödülü aldığı bildirildi. eTwinning Okulları’nın yeni eğitim öğretim metotlarını ve pedagojilerini uygulaması noktasında birer referans olacağı ve diğer okullar için model teşkil edeceği ifade edildi.

   Belirtilen tüm kriterleri sağlayan ve Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederek eTwinning okulu olmaya hak kazanan okullarımızın ise; Atatürk İlkokulu, Ulubatlıhasan İlkokulu ve 14 Eylül Ortaokulu olduğu kaydedildi.

   Öte yandan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “2020 yılında küresel salgına rağmen yaptıkları nitelikli projelerle UDS ve Merkezi Destek Servisi tarafından Kalite Etiketi almaya hak kazanan okullarımızın yöneticilerini ve bu okullarımıza etiket kazandıran tamamen gönüllü olarak bu işi yapan öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, eğitimin, başarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.