Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 13:45 Bu haber 1174 kez okundu
 
Karacabey'de geniş kapsamlı virüs denetimi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Türkiye genelinde uygulanan en kapsamlı korona virüs denetimi Karacabey’de de gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Karacabey'de geniş kapsamlı virüs denetimi

İçişleri Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği genelgeyle, önceki gün ülke genelinde eş zamanlı berber, kuaför, taksi, pazar yeri, camii, lokanta, restoran, çay bahçeleri, kahvehaneler, spor merkezleri, alışveriş merkezleri (AVM), toplu ulaşım araçlarında yeni tip koronavirüsle mücadele (Kovid-19) kapsamındaki kurallara uyulup uyulmadığı denetlendi. Söz konusu denetleme Karacabey’de de gerçekleştirildi.

   Genelgede, Kovid-19 salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetebilmek için sosyal izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesine yönelik alınan tedbirlere toplumun tüm kesimleri tarafından uyulmasının önemi vurgulandı.
   Buna göre, tüm il ve ilçelerde, bizzat vali, kaymakam, belediye başkanı, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik gibi) katılımıyla, “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla bugüne kadarki en kapsamlı Kovid-19 denetimi gerçekleştirildi.
Mustafakemalpaşa'da geniş kapsamlı virüs denetimi
   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Türkiye genelinde uygulanan en kapsamlı korona virüs denetimi Mustafakemalpaşa'da da yapıldı.


   Şehrin ana arterlerinde denetimlerini hızlandıran mobil virüs ekipleri ateş ölçümünün ardından maskesiz vatandaşlara maske hediye ederek pazar yerinde giriş ve çıkışları ise tek yönlü olarak sağlanıyor. İlçe esnafına steril çöp poşetleri dağıtan ekipler vatandaşlara sık sık temizlik, maske ve mesafe konusunda uyarılarda bulundu. 
   Mustafakemalpaşa'da korona virüs sorununu kökten çözmek adına ilk günden bu yana sahada olduklarını kaydeden Mehmet Kanar ''Şehrin ana arterlerinde temizlik, ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerimiz aralıksız devam ediyor. Kapalı pazaryerinin girişine yerleştirilen Dezenfeksiyon Tüneli ile hemşehrilerimiz baştan ayağa dezenfekte olarak alışverişlerine başlıyorlar. Ateş ölçümünün ardından, maskesiz vatandaşlarımıza maske ve ek dezenfektanı hediye ediyoruz. Giriş ve çıkışları tek yönlü olarak sağlıyoruz. Esnafımıza steril çöp poşetleri dağıtıyoruz. Hep birlikte TMM (Temizlik, Maske, Mesafe) kurallarına uyarak korona virüse karşı gerekli önlemlerimizi alalım'' dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey'de, geniş, kapsamlı, virüs, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.