Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 15:28 Bu haber 4121 kez okundu
 
Karacabey’de gönüllü kahramanlar ekibi ‘Karkurt’ eğitimlere başladı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, afet durumlarında arama ve kurtarma çalışmaları için belediye personelinden oluşan bir arama-kurtarma ekibi kurulması için hazırlıklara başlandığını duyurmuştu.
YAŞAM Haberi
Karacabey’de gönüllü kahramanlar ekibi ‘Karkurt’ eğitimlere başladı

   Bu kapsamda, ilk etapta 16 kişilik Karacabey Belediyesi personeli, AFAD Bursa İl Müdürlüğünden gelen arama kurtarma teknisyenlerinden 3 günlük eğitim aldı.

Teorik ve uygulamalı eğitimler verildi

   Karacabey Belediyesi Toplantı Salonunda, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen eğitimlerin ilk 2 gününde, arama-kurtarma üzerine teorik olarak bilgilendirmelerde bulunuldu.

   Eğitimlerin 3. gününde ise AFAD’a ait Küçükbalıklı’daki Uygulama Merkezinde deprem enkazında kurtarma eğitimi verildi.

Acil durumlarda devreye girecek

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “İlçemiz ve bölgemizdeki afet durumlarında arama-kurtarma çalışmalarına katkı sağlamak, hayat kurtarmak için profesyonel bir ekip için biz de oluşumumuzu tamamladık ve uzman ekiplerden eğitimler almaya başladık. Personelimiz ilk eğitimlerini, 3 gün üst üste çeşitli alanlarda aldı. Eğitimler ara ara ve sürekli olarak devam edecek. Umarım kullanmak nasip olmaz. Ancak en acil durumlarda, halihazırda bir ekibimiz ile vatandaşlarımızın zor anlarında yanında olabileceğiz” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, gönüllü, kahramanlar, ekibi, ‘Karkurt’, eğitimlere, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.