Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 16:05 Bu haber 1403 kez okundu
 
Karacabey’de İlköğretim Haftası kutlandı
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, beraberindeki idareci ve öğretmenlerle birlikte her yıl Eylül ayının üçüncü haftası kutlanan İlköğretim Haftası münasebetiyle Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
EĞİTİM Haberi
Karacabey’de İlköğretim Haftası kutlandı

   İlköğretim haftasıyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, şu açıklamalarda bulundu:

   "İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve mükemmelleşme çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Ancak bu yuvamızda bilinenlerin dışında son zamanlarda Covid-19 salgını nedeniyle yeni alışkanlıklar kazanmak, yeni yöntemler oluşturmak zorunda kaldık. 
   Bilindiği üzere Bakanlığımız, Covid-19 salgını sebebiyle Bilim Kurulumuzun kararları doğrultusunda 16 Mart 2020 tarihinden sonra öğretmen ve öğrencilerimiz eğitim-öğretime uzaktan eğitim yoluyla devam ettiler ve yeni eğitim ve öğretim yılımıza da 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitimle başladık. 21 Eylül itibariyle de okul öncesi ve 1.sınıflar olmak üzere yüz yüze eğitimle öğrencilerimizle buluşmaya başlayacağız.
   Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak bizim başlıca görevimizdir. Milli ve manevi değerlere bağlı nesil yetiştirmekte kararlıyız, bu kararlılığımızda okul-aile birliği işbirliğinin önemli olduğunu biliyoruz ve velilerimizin özellikle bu süreçte desteğini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızı hep birlikte geleceğe hazırlayıp, yetiştireceğiz. 
   Bu vesileyle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş, görev başında şehit düşmüş meslektaşlarım ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.
   2020-2021 eğitim ve öğretim yılı eğitim-öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun.”


   

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, İlköğretim, Haftası, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.