Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 16:39 Bu haber 584 kez okundu
 
Karacabey'de Muhtarlar Günü törenle kutlandı
Karacabey’de 19 Ekim Muhtarlar Günü, Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Karacabey Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Dağkadı Mahallesi Muhtarı Hasan Şenel, günün önemiyle yaptığı açıklamada, muhtarlığın demokrasinin temel taşı olduğunu vurguladı.
GÜNDEM Haberi
Karacabey'de Muhtarlar Günü törenle kutlandı

   Törene; Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Enes Çiçek, siyasiler, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Muhtarlar Derneği’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

   Ardından günün anlam ve önemiyle ilgili açıklama yapan Karacabey Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Dağkadı Mahallesi Muhtarı Hasan Şenel, “Başkanlığımızın 19.10.2015 tarih ve 11 sayılı genelgesi ile her yıl 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanan bu anlamlı günün halkımıza ve görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

   Muhtarlık Kurumu; kültürümüzün ve toplumsa hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem hüzünde halkının  her zaman yanında ve hizmetindedir. Muhtarlarımız zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla fedakarca hizmet etmektedirler.

   Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ilçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey'de, Muhtarlar, Günü, törenle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.