Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 10:44 Bu haber 9845 kez okundu
 
Karacabey'de öğrencilerin çevre duyarlılığı
Karacabey Adnan Menderes Ortaokulu 5/B ve 5/D sınıfı öğrencileri, İngilizce Öğretmenleri Yasemin Ergün danışmanlığında "Gelecek İçin Üstüme Düşeni Yapacağım, Ya Sen?" isimli eTwinning projesi yürütüyorlar.
EĞİTİM Haberi
Karacabey'de öğrencilerin çevre duyarlılığı

   Karacabey Adnan Menderes Ortaokulu 5/B ve 5/D sınıflarının öğrencileri çevrelerini ve doğayı korumak için kendi payına düşeni yapıyorlar. 

   2019-2020 eğitim - öğretim yılının Ekim ayında Romanya, Polonya, Arnavutluk, İspanya gibi ülkelerden de ortakları olan 'I WILL DO MY PART FOR THE FUTURE, WILL YOU?'  adlı E-twinning projesine katılan öğrenciler İngilizce Öğretmeni Yasemin Ergün rehberliğinde İngilizce derslerinde hem İngilizceyi öğrenip hem de çevre duyarlılığı kazanacak.
   Öğrenciler bu iki ay içinde 4 Ekim Hayvanları Koruma  Günü etkinlikleri düzenleyerek, Küresel Isınmayla ilgili İngilizce sunular hazırlayarak ve geri dönüşüme dikkat çekmek için eski materyallerinden yeni ve kullanışlı ürünler üreterek şimdiden çevrelerinde fark yaratmaya başladılar. 
   Ayrıca öğrencilerimizin bu çalışmaları Bakanlığımız EBA (Eğitin Bilişim Ağı)da da yayınlandı.
   EBA haberindeki linki: http://www.eba.gov.tr/haber/1571770268 
   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin "Bu projenin gerçekleştirilmesinde, başta projede görev alan tüm öğrencilerimiz olmak üzere, okul yönetimini ve danışman öğretmenimizi tebrik ederim." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey'de, öğrencilerin, çevre, duyarlılığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.