Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 16:13 Bu haber 806 kez okundu
 
Koçak'tan Öğretmenler Günü mesajı
Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
Koçak'tan Öğretmenler Günü mesajı

   Koçak, “Milletlerin geleceği, güvenliği, refahı, maddi ve manevi kalkınmaları genç nesillerin iyi yetişmesi ile mümkündür. Bu da en başta anasınıfından yüksek öğrenime kadar eğitimin çeşitli kademelerinde görev yapan öğretmenlerimiz eli ile gerçekleşir. Bu vesile ile öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, tüm Öğretmenlerimize saygılar sunuyorum” dedi.

   “Günümüzde öğretmene ve öğretmenlik mesleğine gereken önemin verildiği ne yazık ki söylenemez. Eğitim sistemi bozuk olursa öğretmen ne yapsın? Bunun için yazboz haline getirilen Eğitim sistemimiz bu keşmekeşlikten kurtarılmalıdır. Unutulmamalı ki, eğitimi pahalı bulan milletler cehaletin bedelini çok ağır öderler diyen Saadet Partisi İlçe Başkanı Koçak, mesajında şunlara yer verdi:
    “Zor şartlar altında ülkemizin en ücra köşesindeki çocuklarımıza ulaşarak, onları eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde takdire şayan bir çalışma içerisinde mücadele eden ve çok kutsal bir meslek olan öğretmenlik mesleğini layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimiz yarınlarımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgilendiren geleceğimize ışık tutan fedakâr insanlardır.
   Ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya ulaştığı bir dönemden geçtiğimizi, bu nedenle eğitimin öneminin daha da arttığını ancak öğretmenlerin bu sorumluluğa uygun maddi ve teknik imkânlardan yoksun olduğunu görmekteyiz. Yapılan araştırmalarda öğretmenlerin içinde bulunduğu dramatik tabloyu gözler önüne sermektedir. Binlerce öğretmenin atanamadığı, atananlarınsa maaşlarıyla ay sonunu zor getirdiği ülkemizde, Öğretmenlerimizin 80'i kredi kartı borçlusudur. Bunun sorumlusu her hafta faize 1 milyar dolar öderken, öğretmene üç kuruşluk artışı çok görenlerdir. Öğretmenin talebine değil Rantiye'nin talimatına kulak verenlerdir.
   Bu imkânsızlıklara rağmen öğretmenlerin fedakâr bir şekilde görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını, öğretmenlerimizin ortaya koyduğu bu fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.
iktidarın gücüne teslim olan değil, Hakkın hakim kılınması için çalışacak olan nesilleri yetiştirmekte sizin elinizde.
   Siyasal iktidarları döneminde başarısızlıklarının bedelini bu ülkenin eğitimli insanlarına ödetenlere karşı, vatanı ve milleti için bedel ödemekten çekinmeyecek siyasetçilerin yetiştirilmesi de sizlerin elinde.
   Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele sözü verip riyayla, rüşvetle, rant elde etmekle meşgul olan iktidarlarının ebedi ve kendilerinin vazgeçilmez olduğunu zannedenlere karşı da ülkemizi her anlamda ileriye taşıyacak, herkesin insanca yaşadığı adil bir Düzenin olduğu yeniden büyük Türkiye'yi kuracak nesilleri yetiştirmekte sizin elinizde.
   Toplumun her kesiminde olduğu gibi öğretmenlerin yüzünün de Milli Görüş iktidarlarında güldüğünü; Milli Görüş iktidarlarında eğitim ve eğitimcilerin sorunlarının çözümü için tarihi adımlar atıldığını bunun en güzel örneğinin 54. Hükümetin icraatlarıdır. Bundan sonra da aynı şuur ve kararlılıkla, eğitim camiasının sorunlarının çözülmesi ve öğretmenlerimizin hak ettikleri ekonomik imkânlara kavuşması için Saadet Partisi olarak elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız.
   Saadet Partisi olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerden bir an evvel kurtulması temennisiyle ile 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de rahmetle anıyoruz. Bu mübarek görevi en iyi şekilde icra etmeniz dileğiyle saygı, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Koçak'tan, Öğretmenler, Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.