Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:51 Bu haber 1836 kez okundu
 
Narhın: Türkiye'nin gerçek gündemine dönün
Vatan Partisi Karacabey İlçe Yönetim Kurulu toplantısı sonrası alınan karar ve görüşler yazılı açıklama ile Başkan Rıfat Narhın tarafından Karacabey Kamuoyu ile paylaşıldı.
SİYASET Haberi
Narhın: Türkiye'nin gerçek gündemine dönün

Başkan Narhın; "gerçek gündem yerine dayatılan gündem ile Türkiye Cumhuriyetinin zaman ve enerji kaybına neden olunuyor. Hükümeti uyarıyor, meclisteki muhalefeti dayatılan gündeme alet olmamaya çağırıyoruz" dedi.

   Narhın açıklamasını şöyle sürdürdü. "Ülkemizin gerçek gündemi ekonomik zorluklar, artan işsizlik, koronavirüs salgını, Pkk/Hdp terörü, Fetö tehlikesi, Mavi Vatan Savunması ve Fırat'ın doğusunda terör devleti planı iken iktidar sürekli yanlışlar yapmaya, çözüm yerine ayrıştırmaya, liyakatsizliğe prim tanımaya ve destek vermeye devam ediyor. Muhalefet ise Türkiye Cumhuriyetinin çıkarları yerine Nato ve Abd'nin dolayısıyla İsrail ve Yunanistan 'ın çıkarlarını dillendirmeye devam ediyor. Ekonomik zorluklara ve artan işsizliğe karşın hükümetin kıdem hakkına el uzatmaya ve emekçinin ekonominin temeli olduğunu yok sayarak sosyal güvenliği arttırmak yerine gasp etmeye kalkışması ülkemizin ekonomik gönencinin düşünülmemesi demektir. Koronavirüs salgını varken ülke içinde birliğe gereksinim varken çoklu baro girişimi ayrıştırıcı ve bölünmeye prim sağlayan bir dayatmadır. Dinci, bölücü barolara, mezhepsel ve Vatan düşmanı cemaat ve tarikat barolarına yol açacaktır. Böyle bir girişim ülke bütünlüğü ve Ulus Birliğine karşı yeni oluşumlar sağlayacaktır. Pkk/Hdp terörü, Fetö tehlikesi, Fırat'ın doğusunda terör devleti ve Mavi Vatan Savunması varken Ayasofya üzerinden siyaset yapmaya, sanal kahramanlar yaratmaya çalışmak aymazlıktır. Ayasofya Türkiye Cumhuriyetinin egemenliği altındadır, yeniden fetihe, fatih yaratmaya gereksinim yoktur. Fatih Sultan Mehmet fethetmiş,saltanatın emperyalizme teslim ettiği İstanbul ve Ayasofya Mustafa Kemal Atatürk tarafından sonsuza dek Türkiye Cumhuriyetinin topraklarına alınmıştır. Ayasofya hakkında karar vardır, müzedir. Bu haliyle Türkiye Cumhuriyetinin turizmine çok daha büyük katkısı vardır. Ayasofya 'nın ibadete açılması ile daha çok dindar, açılmaması ile din dışı olunmayacağına göre bu konuda konuşmak ülkemizin dinanizmimini azaltır. Kanal İstanbul gibi bir ütopya ve çevre felaketine neden olacak egemenlik haklarımızın üzerinde konuşulmasını sağlamak Milli bir anlayış değil Gayri milli bir anlayıştır ve tıpkı İş Bankası Chp hisselerinin konuşulması gibi akıl dışı girişimdir.

   Akp hükümetince yapılan liyakatsiz atamalar sorun çözmek yerine ülkemizi yeni sorunların pençesine itmektedir. Sığ dinci düşünce, akıl ve bilimden uzak atamalarla Türkiye Cumhuriyetinin çıkarlarına, enerji ve zamanına, çıkarlarına ve Milli Devlete zarar verilmektedir. Bu güruh Ulusumuzun ortak değerlerine saygısızlık ve düşmanca tavır içindedir. Yetersiz, donanımsız ve bilgisiz insanlarca işgal edilmiş makamlar, ulufe makamlar, yandaş makamlar Türkiye Cumhuriyetinin gerçeği olamaz, olmayacaktır. Ak Parti içindeki çıkarların ve görüşlerin Türkiye Cumhuriyetinin çıkar ve Milli Devlet anlayışı karşısında zerre kadar değeri yoktur. Türkiye Cumhuriyetinin Milli reaksiyonu bunlara izin vermeyecek, mahkum etmekten çekinmeyecektir" dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Narhın:, Türkiye'nin, gerçek, gündemine, dönün,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.