Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 15:25 Bu haber 8428 kez okundu
 
Sarıgül ve İnce'nin girişimleri Karacabey'de de yankılandı
Eski CHP İlçe Başkanı Ayfer Çiftçi'ye her iki siyasi oluşumdan teklif geldiği konuşuluyor.
SİYASET Haberi
Sarıgül ve İnce'nin girişimleri Karacabey'de de yankılandı

Yeni kurulan siyasi partilerle beraber Türkiye’de siyasi atmosfer hareketlendi. Eski CHP’li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi ile CHP’nin 2018 Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi’nin partileşme girişimleri Karacabey siyasetinde de yankı buldu.Eski CHP İlçe Başkanı Ayfer Çiftçi'nin her iki hareketten de teklif aldığı iddia edildi.

 
      Memleket Hareketi Lideri Muharrem İnce, “Türkiye’de en çağdaş, en demokratik tüzük bizimkisi olacak. Genel başkan sultanlığına son verdik. Partide ön seçimi esas kıldık. Üyelerle genel başkan seçimini esas kıldık. Türkiye’de demokrasi isteyebilmek için partinizde demokrasi olması lazım. Kendi evinizin içinde demokrasi yoksa millete demokrasi vaat edemezsiniz” derken, partisinin ismini ise yakında kamuoyuna açıklayacağını söyledi.
 

      Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm Türkiye ile ittifak yapacaklarını belirterek, "Hiç bir bölge, mezhep, kültür farkı gözetmeden Türkiye'mizle ittifak yapacağız. Biz kendi adayımızı çıkaracağız, kendi adayımızla seçime gireceğiz" dedi. Sarıgül, Türkiye’de büyük ve cesur bir değişime ihtiyaç olduğunu, bu nedenle göreve talip olduklarını ve partiyi kurduklarını söyledi. Sarıgül, il teşkilatlarını oluşturmaya devam ettiklerini, haftada 2-3 ilde iktidara hazırlık merkezlerini açarak, 1 Haziran’da partinin genel kongresini yapacaklarını belirtti.

       Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce’ye yakınlığı ile bilinen, CHP Karacabey Eski İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi’nin her iki isimden de teklif aldığı, ancak İnce’nin kuracağı partiye daha sıcak baktığı öğrenildi. Çiftçi’nin, İnce’nin kuracağı partide aktif bir göreve getirileceği konuşuluyor.
Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: Sarıgül, ve, İnce'nin, girişimleri, Karacabey'de, de, yankılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.