Haber Detayı
10 Eylül 2021 - Cuma 16:58 Bu haber 1777 kez okundu
 
Subaşı'da Erkan Bilor'a güven oyu
Karacabey Subaşı Köyü Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Olağan Genel Kurulu'nu köy merkezinde üyeleri köylüleri ve misafirlerine aşure ikramı vererek yaptı. Tek liste ile gidilen seçime mevcut başkan ve yönetimi güven oyu aldı.
YAŞAM Haberi
Subaşı'da Erkan Bilor'a güven oyu

   Karacabey'in değerli köylerinden Subaşı köyü 3 yıl önce kurulan köy dernekler i 2 olağan genel kurulunu kalabalık bir köylü ve misafir eşliliğinde köy camisinde okunan mevlidi Şerif ve kuranı kerim tilavetinden sonra geleneksel aşure ikramı vererek köy merkezinde ki çok amaçlı salonda yapıldı. 

    Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Bilor, yaptığı açıklamada; yeni kurulan derneğin birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel hizmetler yaptığını amaçlarının köylerine eğitim kültür yardımlaşma ve dayanışma adına bir çok çalışmalar yapmak olduğunu ifade etti.


   Gecen yıl eskiyen köy camisinin tüm bakımlarının yapıldığını neredeyse yeniden bir cami inşa ettiklerini söyledi. Yapılan çalışmaların çok büyük bütçe ve masrafla olduğunu fakat köylüler ve hayır severler sayesinde yenilenen caminin yüzlerce yıl ibadete açık olacağını söyledi.


   Ayrıca kurulduğu günden bu yana her Ramazan ayında köylerinde iftar yemeği verdiklerini üye sayısı ve kalabalık köy olmalarına rağmen büyük bir özveri ve dayanışma ile amaçlarına ulaştıklarını ifade eden Başkan Erkan Bilor, derneğin amacının eğitme ve dayanışmaya destek olmak olduğunu fakat kültürel anlamda da birlik ve beraberliğin sağlamak için her türlü sanatsal sportif etkiler yapıldığını söyledi.
   Başkan Erkan Bilor, Subaşı Köyü Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2.  Olağan Genel Kurulu'nun köyümüzde üye köylüler ve misafirler eşliğinde yapılmasının çok anlamlı olduğunu aynı zamanda misafirlerimize aşure ikramımızda bulunma fırsatı olduğunu dile getirdi.


   Genel Kurul Divan Başkanlığı'nı Karacabeyliler Derneği Eski Başkanı Yüksel Ceylan yaparken, Karacabeyliler Derneği Başkanı Mehmet Levent Siber, İnkaya Köylüleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Yıldız ve Subaşı Mahalle Muhtarı Erol Umutlu da divan üyeleri olarak görev aldı.


  Seçimlerde konuşan Başkan Erkan Bilor yeni dönemde de çok büyük işler başaracaklarını ifade ederek genel kurula katılan herkese teşekkür etti. 
    Tek liste ile gidilen seçime mevcut başkan ve yönetimi bir dönem daha göreve seçildi. Genel kurula siyasi parti ilçe temsilcileri, köy muhtarları, dernek başkanları ve kalabalık üye ve köylüler katıldı.    


    Programa katılamayan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletveki Erkan Aydın kutlama telgrafı göndererek genel kurulun hayırlı olmasını dilediler.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Subaşı'da, Erkan, Bilor'a, güven, oyu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.