Haber Detayı
25 Aralık 2020 - Cuma 16:08 Bu haber 1472 kez okundu
 
Vatan’dan ABD’ yaptırımlarına yanıt!
Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın, Amerika’nın Türkiye’ye karşı uyguladığı yaptırımlara değinerek, “ABD’nin bu yaptırımlarına karşı Vatan Partisi olarak önerimiz; NATO’dan çıkalım.” dedi.
SİYASET Haberi
Vatan’dan ABD’ yaptırımlarına yanıt!

ABD’nin ülkemizi düşman ilan ettiğini ileri süren Narhın, “ABD, resmi belgelerinde ulusal güvenliğine tehdit teşkil devletleri hedef alanı görüyor. CAATSA yaptırımlarını ilk kez bir NATO üyesi ülkemize uyguluyor.” ifadesini kullandı.

   Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi İlçe Başkanı Rıfat Narhın, şunları kaydetti: “Rusya, İran ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne uygulanan yasa, NATO ülkesi olan ülkemize de uygulanacak. Ülkemizi de tehdit ediyorlar. ABD bize uygulamak üzere 5 yaptırım kararı aldı. Birincisi Savunma Sanayi Başkanlığı’mıza mal ve teknoloji transferi için ihracat lisansı verilmesi yasağı. İkincisi Savunma Sanayi Başkanlığı’mıza 12 aylık süre içinde miktarı 10 milyon doları geçecek şekilde ABD mahalli kurumları tarafından verilme yasağı. Üçüncüsü Savunma Sanayi Başkanlığı’mıza ihracat konusunda ABD İhracat İthalat Bankası desteğinin yasaklanması. Dördüncüsü ABD Savunma Sanayi Başkanlığı’na yarar sağlayacak kredilere karşı çıkma zorunluluğu ve beşincisi de Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, SSB Hava Savunma ve Uzay Departmanı Başkanı Serhat Gençoğlu, SSB Bölgesel Hava Savunma Sistemleri Direktörlüğü Program Müdürü Mustafa Alper’e denizlerde vize yasağı getirilmesidir. Vatan Partisi olarak, ‘Teşekkürler ABD’ diyoruz. Çünkü her yaptırımın ülkemize güç verdiği ortadadır.

   ABD, 1974 yılında Kıbrıs Harekatı sonrasında haşhaş ekimine başladı ve bizlere ekemezsin dedi. Bu hizaya getirme olayıydı. Silah ambargosu geldi. Bu yaptırımlar ülkemizi daha çok ayağa kaldırdı. Ondan sonra ülkemiz silah sanayinde büyük yatırımlara girdi, ayağa kalktı. Türkiye sıkıştığı zaman neler yapacağını ortaya koymuştur. Vatan Partisi olarak ABD’nin bu yaptırımlarına karşı NATO’dan çıkma önerisinde bulunuyoruz.

   Bu doğrultuda Malatya Kürecik Radarı İsrail’e hizmet etmektedir ve İran’ı gözetlemektedir. Derhal sökülüp kapatılsın. Adana İncirlik Üssü’nde bulunan nükleer bombaları da alıp derhal ülkemizden çıkaralım, kapatalım. Ülkemizde ABD üssü kalmasın. Bu şekilde yanıt verelim. ABD zaten ülkemizi bölmek için 70 yıldan beri çalışıyor. Bunun için de ABD’ye karşı hükümetimizden hareket beklemekteyiz. Emperyalizme asla güvenilmez. Suriye ile barışalım ve terör devletçiliğine alan bırakmayalım. Bölge ülkeleriyle ticaretimizi geliştirelim. ABD’den koptukça göreceksiniz ki ticaretimiz gelişecek, halkımız huzurlu, güvenli bir şekilde oldukça zenginleşecektir.”

 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Vatan’dan, ABD’, yaptırımlarına, yanıt!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.