Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 12:27 Bu haber 1174 kez okundu
 
Yeniköy yolunda çalışmalar doludizgin
Karacabey’de yıllardır beklenen ve turizm bölgesine yönelik ulaşımı ciddi anlamda rahatlatacak olan Yeniköy yolunda genişletme ve düzenleme çalışmaları sürüyor. Son olarak Karayolları ekipleri, Ekmekçi rampasını tıraşlayıp yol seviyesine indirdi. Belediye Başkanı Ali Özkan, “Boğaz yolundaki en riskli noktalardan biri böylece ortadan kaldırılmış oldu” dedi.
YAŞAM Haberi
Yeniköy yolunda çalışmalar doludizgin

Karacabey’de yıllardır beklenen ve turizm bölgesine yönelik ulaşımı ciddi anlamda rahatlatacak olan Yeniköy yolunda genişletme ve düzenleme çalışmaları sürüyor. Son olarak Karayolları ekipleri, Ekmekçi rampasını tıraşlayıp yol seviyesine indirdi.

   Belediye Başkanı Ali Özkan, ekipler tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek saha görevlilerinden teknik bilgi aldı.

Büyük ölçüde tamamlandı

   Aralıksız süren çalışmalar neticesinde, Yeniköy yolunda genişletme ve düzenleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Düzenleme çalışmasıyla, Yeniköy yolundaki riskli noktaların ortadan kaldırıldığını belirten Başkan Ali Özkan, “Bu çalışma sayesinde sadece yol genişlemiyor; aynı zamanda keskin virajlar daha risksiz hale getirilirken, rampalar ve köprü geçişleri de büyük ölçüde rahatlıyor. Son olarak ekipler, Ekmekçi Mahallemizden sonraki büyük rampayı düzleyerek yolla aynı hizaya getirdiler. Ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu noktada bir kez daha AK Parti Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin’e, AK Parti İlçe Başkanımız Ertem İşcan’a ve Karayolları Bölge Müdürümüz Ömer Güzel’e, ilçemiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Bölgenin parlayan yıldızı

   Bu yol ile birlikte, tatil bölgesinde yapacakları atakların daha hızlı sonuca ulaşacağının altını çizen Belediye Başkanı Ali Özkan, “Hem tabiat hem deniz hem de ekonomik tatil imkânı ile tatilcilerin gözde tercihi haline gelen Yeniköy, yaptığımız tanıtım atıkları neticesinde bölgenin parlayan yıldızı oluyor. Bu yol sayesinde önemli bir eksiklik de böylece ortadan kaldırılmış olacak” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Yeniköy, yolunda, çalışmalar, doludizgin,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.