Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 18:02 Bu haber 587 kez okundu
 
"Artık yanlışları teşhis edemiyorlar!"
Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, yaptığı basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koçak, Milli Görüş’ün önemli isimlerinden ve Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arif Ersoy’un vefatından büyük üzüntü duyduğunu dile getirerek, Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek açıklamasına başladı.
SİYASET Haberi

     Koronavirüs salgınıyla ilgili açıklanan verilerin gerçeği yansıtmadığına dair eleştirilere değinen Koçak, “Koronavirüs hâlâ devam ediyor. Ancak son zamanlarda iktidar tarafından çok çelişkili gelişmelere şahit oluyoruz. Sağlık Bakanı’nın açıklamaları ve açıkladığı rakamlar millette iyice güveni sarstı. Eğer siyasi ve ekonomik sebeplerden dolayı rakamlar gizleniyorsa iktidar şunu bilmeli ki; bu ne kendilerine ne de millete hiçbir fayda vermez. Aksine zarar verir. Bundan hem millet zarar görür hem de kendileri zarar görür. Millet giderek çok büyük sıkıntılarla karşı karşıyadır. Onun için Bakan Koca’nın açıklamalarının gerçeklerle örtüşmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’da sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak düzenlediği mitinge tepki gösteren Koçak, koronavirüse karşı tedbirlerin önemine dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da koronavirüs tedbirlerini dikkate almadığını görüyoruz. Giresun’da bir miting yapılmış gibi hazırlık yapılmış. Hazırlıklı olarak geliyorsunuz, millete de çay dağıtıyorsunuz. Ondan sonra da diyorsunuz ki, bu kendiliğinden oldu. Siz bunu bir miting meydanında düzenlerseniz millet toplanır. Vebal de üstünüzedir. Bu işin şakası yok ki. Bu iki şeyi gösteriyor; birincisi rakamlar gizlendiği için, ikincisi devlet yetkilileri ve Cumhurbaşkanı bu konuda umursamaz oldukları için millet koronavirüsün önemli olmadığını düşünüyor. Bu hava millete aşılanıyor” dedi.

     Koçak, partisinin Ankara Gençlik Kolları üyesi gençlerin Takvim Gazetesi’nin iftira ve hakaret içeren manşetine tepki göstermesinin ardından keyfi bir şekilde gözaltına alınmasına sert tepki göstererek, “Havuz medyasının bir işi var. Muhalefete saldırmayı kendilerine iş bilmişler. Özellikle Saadet Partisi’ne saldırmayı da kendilerine görev edinmişler. Yalan söylüyorlar, hakaret ediyorlar, iftira ediyorlar. Bunlara tepki olarak da Ankara İl Gençlik Kollarımız gazetenin önünde bu yapılan yanlışı, iftirayı, hakareti protesto ettiler. Önceden haber ederek, sosyal mesafeye dikkat ederek, maske takarak bir basın açıklaması yaptı. Hemen emniyete haber ediliyor, partinin gençlik kolları mensubu gençler gözaltına alınıyor. Ayıptır, ayıp. Bu zorbalıktır. Türkiye, bir eşkıya devleti değildir. Ondan sonra 4 saat orada tutuluyor. Bir bahane bulup sosyal mesafeye dikkat edilmedi diye her birine ceza kesiliyor. Allah’tan korkun. Cenab-ı Hak bunun cezasını size verir. Hiç kimse unutmasın. Cumhurbaşkanı Erdoğan milleti toplayınca sosyal mesafe kuralı ortadan kalkacak. Oraya kimse müdahale etmeyecek ama önceden haber edilerek yapılan bir basın açıklamasından dolayı gençler alınıp karakola götürülecek, 4 saat bekletilecek. Türkiye, bir hukuk devletidir. Türkiye, bir an önce zorbalıkla yönetilen bir ülke konumundan kurtarılmalı” değerlendirmesinde bulundu.

     İktidarın adalete yaklaşımını eleştiren Koçak, şunları söyledi: “Siz adaleti çiğnerken adaleti üstün tutacağınızı iddia edemezsiniz. Siz baskıdan, zulümden bahsederken zulüm işlerseniz bu sözünüze itibar edilmez. Siz ekonomideki adaletsizlikten bahsederken insanlar açlık çekiyorsa, ekonomi dibe vurduysa kimse size inanmaz. Bu ülke hepimizin, sadece sizin değil. İktidarda kalma hırsıyla yaptıklarınızın cezasını muhakkak görürsünüz. Şimdi bir şey çıkardılar; muhalefetin bir derdi varmış, o da ‘Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsunmuş.’ Peki, bir de buna öbür yandan bakın. Bugün Recep Tayyip Erdoğan iktidarda kalmak için her yola başvurmayı, her kurallı çiğnemeyi meşru görüyor kendisi için. Buna ne diyeceğiz! Bundan 17 sene önceki konuşmalarına bir baksınlar. Neydiler, ne oldular. Şikâyet ettikleri zulmü bugün kendileri işler hale getirdiler.”

     Açıklanan son ekonomik verileri değerlendiren Koçak, “TÜİK verilerini söylüyorum; Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 9,9 daraldı. 10 diyemediler çünkü 10 deyince iki rakamlara geldi denileceği için tek rakamı kıl payı kurtarmışlar. Bunun ifade ettiği mana ise 2013’te kişi başına düşen milli gelir 12 bin 400 dolar iken, bugün 8 bin 900 dolara geriledi. Türkiye küçülüyor. Ekonomi daralıyor. Problemler artıyor. Gaz bulduk, bütün problem çözülüyor diyerek millete verdiğiniz zararın üstesinden gelemezsiniz. Milleti inandıramazsınız çünkü millet, yaşadığını biliyor. Onun için çok açıkça söylüyoruz, lafla peynir gemisi yürümez. Ne kadar laf ederseniz edin, siz artık bu gemiyi yüzdüremiyorsunuz” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: "Artık, yanlışları, teşhis, edemiyorlar!",
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.