Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 16:23 Bu haber 455 kez okundu
 
“Bir Türk dünyaya bedeldir"
Ermenistan’ın saldırgan ve işgalci politikalarına ilişkin basın açıklaması yapan İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, "Azerbaycan'a atılan bombalar yüreğimizi sızlatmaya devam etmektedir." dedi.
GÜNDEM Haberi
“Bir Türk dünyaya bedeldir

   Konuyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, şu ifadelere yer verdi;

   "1991 yılından beri yapılan hiçbir antlaşmaya uymayan Ermenistan Azerbaycan'ın öz topraklarına saldırmaya devam ediyor.Azerbaycan'a atılan bombalar yüreğimizi sızlatmaya devam etmektedir. Ateşkese rağmen füzeler ile saldıran beşikteki bebekleri katleden Ermeniler şunu  unutmasınlar ki ;Türkün şefkati ve merhameti yeryüzüne hep huzur ve güven vermiştir. Lakin  İYİ bilinmelidir ki Türkün öfkesi şefkati ve merhameti nispetinde kuvvetli olur. Kanımızı taşıyan soydaşlarımızın Can Azerbaycan'ın her zaman yanındayız. İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı olarak,hukukun ihlali olan sivil kayıplara yol açan ermeni saldırısını şiddetle kınıyoruz.Tarih boyunca emperyalist güçlerin Azerbaycan'da, Kıbrıs'ta ve Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türklerine yapılan bu hadsizliği esefle kınıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün dediği gibi "Bir Türk Dünyaya Bedeldir."sözünü buradan tüm dünyaya haykırıyor ve ekliyoruz Karabağ Azerbaycan'ın dır ve öyle kalacaktır.Bu vesileyle şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet yaralılara acil şifa ve Azerbaycan'a başsağlığı diliyorum."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: “Bir, Türk, dünyaya, bedeldir",
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.