Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 15:45 Bu haber 51637 kez okundu
 
Bursa dahil 9 ilimiz yeniden salgının esiri!
Türkiye'de 1 Haziran'dan itibaren başlanan normalleşme sürecinde vakalar artış göstermeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Bursa dahil 9 ilimiz yeniden salgının esiri!

Türkiye'de 1 Haziran'dan itibaren başlanan normalleşme sürecinde vakalar artış göstermeye devam ediyor. Vaka sayısında artış yaşanan; Bursa, Adana, Kastamonu, Konya, Bitlis, Niğde, Şanlıurfa, Ardahan ve Diyarbakır için valiliklerden ve uzmanlardan uyarı yapıldı. Bu uyarıların en ilginci ise Adana'da camilerden anons yapılması oldu.
   Koronavirüsün Türkiye'yi 11 Mart'tan itibaren etkisi altına almasının ardından bir dizi kısıtlamalar ve yasaklar getirildi. Bu yasak ve kısıtlamalar, yeni normal hayat adı altında maske, sosyal mesafe ve el hijyen kuralına uyulması ikazıyla 1 Haziran'dan sonra kaldırıldı. Ancak bu kurallara uyulmadığı için Türkiye'de 14 Haziran rakamlarına göre virüs tespit edilen kişi sayısı bin 500'ü geçti. Bu kapsamda bazı illerimizde vaka artışı gözlemlenirken; Adana, Kastamonu, Bitlis, Bursa ve Adana'da vatandaşlar kurallara uyulması konusunda uyarıldı.
BURSA VALİSİ'NDEN DE UYARI GELDİ
   Bursa Valisi Yakup Canbolat da, artan koronavirüs vakalarının ardından sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. Vali Canbolat, "Kıymetli Bursalılar, ilimizde günlük korona pozitif vakada artışlar yaşanıyor. Lütfen kurallara uyalım hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Bursa, dahil, 9, ilimiz, yeniden, salgının, esiri!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.