Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 23:40 Bu haber 6439 kez okundu
 
Çiftçi hakkında suç duyurusu
Karacabeyli genç siyasetçi hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısına hakaretten suç duyurusunda bulunuldu.
SİYASET Haberi
Çiftçi hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, kendisine yönelik ifadeleri nedeniyle Karacabeyli siyasetçi Sinan Çiftçi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Oktay’ın avukatı Deniz Yazar tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Çiftçi’nin, 8 Ağustos’ta bir Youtube kanalındaki yayında Fuat Oktay’a yönelik hakarette bulunduğu belirtildi. Dilekçede, Çiftçi’nin, gerçekle örtüşmesi mümkün olmayan çirkin ithamlarda bulunduğu ifade edildi.

Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “hakaret” suçuna ilişkin 125. maddesindeki hükümler ile Anayasa’nın 26. maddesindeki “Düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti” hükümlerinin hatırlatıldığı dilekçede, Çiftçi’nin Oktay ile ilgili sözlerinin ifade özgürlüğü kapsamında bulunmadığı, bu sözlerin eleştiri sınırları içinde değerlendirilmesinin de mümkün olmadığı vurgulandı.

     Dilekçede, Sinan Çiftçi’nin ifadelerinin, Fuat Oktay’ın “onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek” nitelikte olduğu kaydedildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: Çiftçi, hakkında, suç, duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.