Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 16:42 Bu haber 4410 kez okundu
 
“Esnafımıza sahip çıkalım”
Vatan Partisi Karacabey İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur'dan Karacabey halkına ve dükkan sahiplerine anlamlı çağrıda bulundu.
SİYASET Haberi
“Esnafımıza sahip çıkalım”

   Vatan Partisi Karacabey İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, koronavirüs salgının özellikle esnafları perişan ettiğini belirterek, “Yalnızca devlet desteğiyle bu krizden çıkamayız. Birlik olmalıyız. Devlet desteğinin yanı sıra işyeri sahipleri de kiracılarından 5-6 ay kira almamalıdır. Ayrıca, alışverişlerimizi AVM ve büyük marketler yerine esnaflarımızdan yaparak onlara destek olalım.” dedi.

   Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, şu ifadelere yer verdi: “Kovit-19’la başlayan salgın, tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Dünya ve ülkemiz ekonomisi zor günlerden geçmektedir. İnsanlarımız işini aşını kaybetmektedir. Hükümet insanlarımıza ne kadar para yardımında da bulunursa bulunsun bu yeterli olmamaktadır. Çünkü halkımız borçlu, kimisi ev, kimisi araba almış. Bir de dükkanlar kapalı! Salgın sebebiyle insanlarımız yalnızca sağlık açısından değil, ekonomik anlamda da zor durumda! Bu salgın belasından kurtulduğumuz gün insanlarımızı yine de zor günler bekleyecek. Çünkü ertelenen borçlar onları zorlayacak. Hükümet ne kadar yardımcı olsa da destek yetmeyecek, işsizlik sayısı da buna bağlı olarak artacak.

   Hane halkı zorlanmaktadır. İlçemizde ve ülkemizde esnafımızın dükkanları gün evvel açılmalıdır. Esnafımıza kira desteğinden hariç dükkan sahipleri de bir süre kiralarından feragat etmelidir. Çünkü sadece devlet desteği yetmez. Bizler birlik olmalıyız. Esnafımıza doğalgaz ve elektrik desteği de sağlanmalıdır. İlçemizde esnaflarımızın kayıpları çoğalmaktadır. Onlara destek olmak hem devletin hem de biz vatandaşların asli görevidir. Ayrıca dükkan sahiplerinin de en azından 5-6 ay kira almaması lazımdır. Çünkü insanlarımız sürekli borçlanmaktadır. Salgın maalesef her eve girmekte ve ciddi zararlar vermektedir.

   Vatan Partisi olarak halkımızdan esnafımıza destek olmaları için çağrıda bulunuyoruz. Marketlerden, AVM’lerden değil dükkanlardan, bakkallardan alışveriş yapalım. Karacabey’deki esnaflarımıza yardımcı olalım. Çünkü onlar kötü günlerimizde hep yanımızda olanlardır. Cenazemiz olduğunda, bir derdimiz olduğunda yanımızda hep esnafımız vardır. Büyük market ve AVM sahiplerini böyle zor günlerimizde yanımızda bulamayız. Karacabey halkına sağlıklı günler dileriz. Maske, mesafe ve temizliğimize dikkat edelim. Hayatta kalalım ve geleceğimizi koruyalım.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: “Esnafımıza, sahip, çıkalım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.