Haber Detayı
08 Şubat 2021 - Pazartesi 18:00 Bu haber 4395 kez okundu
 
‘Geleceğe yönelik umutlar bitmek üzere’
Saadet Partisi Siyasi İşler Başkanı Adil Çalık, düzenlediği basın açıklamasından son dönemde toplumda artan kutuplaşma başta olmak üzere güncel konuları değerlendirdi.
SİYASET Haberi
‘Geleceğe yönelik umutlar bitmek üzere’

     Siyasette üslup sıkıntısının bir an önce düzelmesi gerektiğinin altını çizen Çalık, siyasi üslubun düzelmemesi halinde ciddi sıkıntıların yaşanacağına dikkat çekti. Çalık, “Türkiye iki tarafa bölünmüş vaziyette. Bu dönemin sorumluları, siyasette mevzi kazanmak ve başarı kazanmak için kardeşi kardeşe düşman yapan siyasetçilerdir. Bizler de birer siyasetçiyiz ama biz ezelden beri kendimiz için yapılmasını istemediğimiz bir durumu başkasına yapmayacağımızı kendimize düstur edindik. Milletimizi kutuplaştıran siyasi üsluptur. Terör konusunda hakkında mahkeme kararı olmadan birisine terörist suçlaması yapmak suçtur. Biz de diyoruz ki; ağzınızdan çıkan sözleri kulağınız duysun. Kullandığınız bu üsluptan vazgeçin. El uzatmayı da bilin, tokalaşmayı da bilin.” ifadelerini kullandı.

   AKP kongrelerinde pandemi kurallarına uyulmamasına da tepki gösteren Çalık, şöyle devam etti:
   “Kongre salonları tıklım tıklım dolu ama kahvehaneler ve lokantalar kapalı. İşletme sahiplerinin hali perişan. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'pandemiye rağmen salonlar maşallah dolu' diyebilmekte. Her yer kapalı olurken, AKP kongrelerinin bu şekilde yapılması neyle izah ediliyor, merak ediyoruz. Burada komik olan bir olay cereyan etti. Sağlık Bakanı, yaptığı açıklamada, 'Vaka sayısı yeniden artışa geçti, yeniden dikkatli olmalıyız' açıklamasını yaptı. Sağlık Bakanı sanki başka hükümetin bakanı, hükümet sanki başka ülkenin hükümeti gibi davranıyor. Korkunç bir durum var.”
     Ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin ise Çalık, “İnsanların geleceğe yönelik umutları bitme noktasına geldi. Herkes umutsuz, en kötüsü gençlerimiz ümitsiz. Her 4 gençten 1'i işsiz. Gençler yurt dışına gitmeyi düşünüyor. 80 bin sözleşmeli öğretmen asgari ücretin altında bir paraya mahkûm ediliyor. Vicdan sahibi herkese söylüyorum; yıllarca dirsek çürüten ve emek veren ücretli öğretmenlerin maaşını diğer öğretmenler gibi düzeltin. Saadet Partisi olarak uyarıyoruz; zaman çabuk geçiyor. Zamanı düzenli kullanın.” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Geleceğe, yönelik, umutlar, bitmek, üzere’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.