Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 12:20 Bu haber 4055 kez okundu
 
Güreşte bölge şampiyonluğu
Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi önceki gün İstanbul ve Mersinde yapılan bölge finallerinde ilk üçe girerek Bölge Şampiyonu oldu ve Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
SPOR Haberi
Güreşte bölge şampiyonluğu

   Bursa İmam Hatip Liseleri arasında yapılan Grekoromen Güreş Müsabakalarında 155 puanla Bursa Birincisi olan Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi Güreş Takımı, 01 Aralık 2019 Cumartesi günü İstanbul ve Mersinde yapılan bölge finallerinde ilk üçe girerek Bölge Şampiyonu oldu ve Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı. 

   Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerinin yanında spora ilgili ve yetenekli öğrencileri desteklemek, geleceğin nitelikli ve ahlaklı sporcularının yetiştirmesine katkı sunmak ve  fiziksel, zihinsel, ruhsal ve sosyal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında yapılan "Güreş Müsabakaları" bölge finalleri 01 Aralık 2019 Cumartesi günü İstanbul ve Mersin'de gerçekleştirilmiştir. 
   Bu bağlamda, öğrencilerimizden Doğukan Yumitkan Mersin'de bölge 2.si; Emircan Keskin’de yine aynı ilde bölge 3.sü oldu. İstanbul'da yapılan müsabakalarda ise Engin Can Özdemir ve  Akif Arslan bölge 2.liği elde ederek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.       
   Okul Müdürü Yüksel Çatal "Öğrencilerimizi ve  onları çalıştıran takım antrenörü Ali Varol hocamızı tebrik ediyorum. Aynı başarıyı Türkiye finallerinde göstereceklerine canı gönülden inanıyorum." dedi.
   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin "Bu başarıda emeği geçen başta takım antrenörü olmak üzere okul yönetimini, tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim" dedi. 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Güreşte, bölge, şampiyonluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.