Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 12:48 Bu haber 2145 kez okundu
 
‘Hükümet icraat yapar görüntüsünde’
Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın tütün satışı ile ilgili alınan ve uygulanmaya başlanan kararın bir görüntü icraatı olduğunu savundu.
SİYASET Haberi
‘Hükümet icraat yapar görüntüsünde’

  Narhın, yazılı bir açıklamada bulunarak "Akp iktidarı yapıyormuş, ediyormuş icraatları ile göz boyuyor. Tütünün ambalajlı satışını engelleyen karar tam anlamıyla  yapılıyormuş şovudur.Karar ve uygulamanın ne kökenine ne özüne ne ülke ekonomisine en küçük bir katkısı yoktur. Dış sermayeye kazandırmaya yöneliktir" dedi.

   Narhın açıklamasına şöyle devam etti. "Akp hükümeti sözde halkın sağlığını düşündüğü görsel imajıyla halka gerçeklerden uzak icraatlar yapıyor. Binlerce ekicinin tütün ekimini engelleyen,tekele ait fabrikaları kapatarak satarak binlerce insanın ekmeği iile oynamaktan çekinmemiştir. Üstüne tütün ekimini yasaklamış. Birde ekene ceza uygulamaktadır. Üretene ceza değil ödül verilir, önü açılıır. Akp bu tür yasaklar, kapatmalar, satışlar ile Türkiye Cumhuriyeti halkının geçim kaynaklarını yok etmiş. Yoksullaştırarak işçileştirmiş,sadakacı toplum yaratmıştır. Nasıl bir hüküm etmektir ki; halkının geçim kaynaklarına ot tıkasın, ülke tarımına darbe vursun. Ülkemizin tarımını dünyanın emperyaist devletlerine, uluslararası büyük şirketlerine peşkeş çekmek nasıl bir yerlilik nasıl bir Milliliktir. Tütün ekimi azaltılarak çiftçimizi köleleştiren, yoksullaştıran bu anlayış kime hizmet etmektedir? Söyleyelim, Amerika'ya, Amerikan sigara üreticilerine. Bu hiçbir anlayışa sığmaz. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin Ekonomisini yönettiğini iddia ederek tüm uyarılara karşın emperyal kapitalizmin uzantısı olmanın bir yansımasıdır".
   Narhın tütün satışı yapacak yerlerde sarılmış halde sarışın engellenmesinin göz boyama olduğunu şöyle anlattı. "Ülkede tütün ektirmiyorlar, ülke dışından kaçak geliyor. Yani bir rant sınıfı yarattılar. Serbest bölgelerde vergsiz, gümrüksüz trilyonlarca liralık giriş var, üstelik bunların bir çoğunun uluslararası sermaye olduğu biliniyor. Onlara vergi yok ama ayda 2 bin 324 TL alana gelir vergisi var  Bu nasıl bir ahlak,bu nasıl Yerlilik bu nasıl Millilik,bu nasıl dillerinden düşürmedikleri iman? Bu kandırmacalara, icraat yapıyormuş gibi görünmelere, sözde yerli ve Milliliğe karşı tek çözüm Üretim Ekonomisidir. Bunun tek yoluda Milli Demokratik Devrimi yapabilecek Milli Hükümettir" dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘Hükümet, icraat, yapar, görüntüsünde’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.