Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:11 Bu haber 2960 kez okundu
 
İHH Arama Kurtarma ekibi göreve hazır
İHH Karacabey İlçe Temsilcisi Mustafa Sevinç, bünyelerinde faaliyete geçirdikleri Arama Kurtarma Birimi hakkında bilgiler verdi.
YAŞAM Haberi
İHH Arama Kurtarma ekibi göreve hazır

   Afet durumlarında arama ve kurtarma çalışmaları için Karacabey halkından gönüllü ve liyakatli kişilerden oluşan bir Arama ve Kurtarma ekibinin oluşması için bir yıl önce çalışmalara başladıkları bilgisini veren Sevinç, 8 kişiden oluşan ekibin AKOM’a (Afet Koordinasyon Merkezi) giderek bir günlük eğitim aldıklarını ve AKOM Bursa İHH eğitim binasında düzenlenen eğitimde Arama Kurtarma üzerine görsel bilgilendirmede bulunulduğunu söyledi.

   İHH Karacabey İlçe Temsilcisi Mustafa Sevinç, “Bu arkadaşlarımızdan biri, belgeleri ve eğitimi ile tam donanımlı olarak göreve hazırdır. Giresun’daki sel felaketi ile Elazığ ve İzmir depremlerinde en önde görev almıştır. Karacabey’de oluşturduğumuz bu sekiz kişilik ekip, acil durumlarda devreye girecek. İlçemiz ve memleketimizde afet durumlarında Arama Kurtarma çalışmalarına katkı sağlamak ve hayat kurtarmak için donanımlı bir ekip oluşturmayı amaçladık. Bunun için çalışıyoruz. Eğitimlerimiz, İHH Bursa Arama Kurtarma ekibi ile birlikte belirli periyotlarla sürekli olarak devam edecektir.” dedi.


   İlçe Temsilcisi Sevinç ayrıca, “Doğal afetler ve acil durumlarda Arama Kurtarma ekibimiz ile birlikte her zaman halkımızın yanında olacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İHH, Arama, Kurtarma, ekibi, göreve, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.