Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 15:49 Bu haber 2702 kez okundu
 
İhtiyaç sahibi ailelere destek
İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Derneği (İHH) Karacabey Temsilciliği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım dağıtımı yaparak, kötü gün dostu olduğunu bir kez daha gösterdi.
YAŞAM Haberi
İhtiyaç sahibi ailelere destek

   İHH, kurulduğu andan itibaren yurtiçi ve yut dışı birçok konu/olayda yardım faaliyetlerinde bulunmayı kendine misyon edinmiş bir dernek olarak son süreçte ilçe içi yardım kampanyalarına ağırlık vererek büyük bir açığı kapatmaya çalışıyor.

   Şubat ayı çalışmalarında Karacabey'de maddi durumu iyi olmayan ailelere destek kampanyası ile birçok ailenin ihtiyacı karşılandı. Tamamen hayırsever vatandaşlarımızın yapmış olduğu bağışlarla oluşturulan destek/yardımlar yine tamamen gönüllülük esasına göre çalışan dernek gönüllülerince, muhtarlıkların da destekleriyle belirlenen adreslere ulaştırılıyor.

   Kampanya kapsamında 10 aileye alışveriş çeki, 30 aileye gıda kolisi ve 9 aileye adak kurban eti dağıtımı gerçekleştirildi.

   Dernek Başkanı Mustafa Sevinç yaptığı açıklamada, "Bu tip ilçe içi faaliyetler sırasında görmekteyiz ki maalesef ihtiyaç sahibi, durumu ağır olan çok fazla ailemiz var. Bu tip yardım kampanyalarının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için muhtarlıklarla çok titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Yine de ulaşamadığımız ve gözümüzden kaçan ihtiyaç sahipleri pekala olabilir. Bunların derneğimize veya muhtarlıklara ulaşarak durumlarının tespitinin yapılması gerekmektedir. ’ diye uyarısını eklemektedir.

   Derneğin pandemi şartları altında tüm riskleri alarak çalıştığı ve bu mücadele sırasında Karacabey halkı tarafından ‘yetimlerin babası’ olarak bilinen dernek eski başkanı sayın Hüseyin Kahraman’ın covit-19 hastalığına yakalanarak hayatını kaybettiği ama buna rağmen dernek yönetiminin çalışmalardan taviz vermeden yardım kampanyalarını yürüttüğü bilinmektedir." dedi.

   Dernek Başkanı Mustafa Sevinç son olarak, "Derneğimiz tamamen gönüllülerimizin yaptığı bağışlarla yardım kampanyalarını yürütmektedir. Bundan dolayı çalışmalar zaman alabilmektedir. Sürecin daha sağlıklı ve hızlı işlemesi için bağışların daha fazla ve hızlı yapılması gerekmektedir. Bu konuda durumu iyi olan vatandaşlarımızın yardımlaşma konusunda daha hassas olmaları gerekmektedir. Biz hayır yapmak isteyip de ulaştırmakta sıkıntı yaşayan tüm hayırhah insanlarımıza aracılık etmekten her zaman memnuniyet duyacağız. ’ diyerek örnek çalışmaların desteklenmesini istemektedir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İhtiyaç, sahibi, ailelere, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.