Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 11:34 Bu haber 930 kez okundu
 
‘İstikrarsız ülkeye itibar edilmez!’
Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, yaptığı basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koçak, ekonomi, eğitim, dış politika ve güncel siyasi konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
‘İstikrarsız ülkeye itibar edilmez!’

     Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla kadınların yaşadığı sıkıntılara değinen Koçak, “Kadına şiddetle mücadelede takip edilen yolun isabetli olmaması sebebiyle sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bir başarısızlık söz konusudur. Maalesef kadına şiddet azalmıyor, artıyor. Bu şiddetin önüne geçmek için almaya çalıştıkları hiçbir tedbir fayda vermiyor. Maalesef bu ülkemizde de böyledir. Bunu farklı mecralara kaydırmak isteyenlerin, aslında başarılı olunmadığını görmeleri ve daha ciddi tedbirler almaları icap eder. Israrla söylediğimiz iki konu birlikte ele alınmadıkça bunun çözülebileceğini görmüyoruz. Kadına şiddet müstakil olarak ele alınmalıdır. Başka konularla karıştırılmamalıdır. Ancak kadına şiddet önlenirken, erkeğe de haksızlık yapılmamalıdır. Bu da çok önemli bir iştir. İkincisi ise aile mefhumunun korunmasıdır. Aile, bir kadın ve erkekten dünyaya gelir. Buna hep vurgu yaptık. Bu aile toplumun çekirdeğidir. Ve bu ailenin en önemli unsuru da kadındır” ifadelerini kullandı.
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Kendimizi Avrupa'nın ayrılmaz parçası görüyoruz” açıklamasına değinen Koçak, “Avrupa Birliği olmazsa olmazımız demeye geldiler. Geçmişte kendilerini Şanghay'da başka bir gün de Şam'da namaz kılarken görüyorlardı. Sonra bir de baktık ki, bunlar hepsi bir yere bırakıldı. 'Avrupa Birliği'nin vazgeçilmez bir üyesiyiz, Avrupa Birliği vazgeçilmez bir hedefimizdir denilmeye' başlandı. Ama aldıkları cevap da belli! Siz istikrarsız olursanız, size itibar etmezler. Biz öncelikle kendi çevremizde mağdur olan ülkelere sahip çıkmalıyız. Bilelim ki BOP, Ortadoğu'yu tahrip etme projesidir. İsrail'in bu bölgeye hâkim kılınma projedir. Türkiye dış politikasını sağlam bir yere bağlamak istiyorsa önce mağdur olan ülkelerle bir araya gelmek zorundadır. Bunların başında da İslam ülkeleri vardır. D-8 durduk yere kurulmadı. İktidardakiler D-8'leri ağızlarına bile almadılar. Siz asırlardır irtibatta olduğunuz ülkelerle irtibat kurmazsanız kimse itibar etmez. Bugün dünyada bir sömürenler, bir de sömürülenler var. Sömürülen ülkelere sahip çıkmalısınız” dedi.
     Bir ülkenin gücünün güçlü bir ekonomiye sahip çıkmasıyla olabileceğini söyleyen Koçak, “İktidardakiler savruluyor. Söylediğimiz hiçbir konuya itibar etmiyorlar. Bizim söylediklerimiz gerçek olduğu için önem taşıyor. Siz bugün yolsuzluğu ortadan kaldırmazsanız, israftan vazgeçmezseniz, rüşveti önlemezseniz Türkiye'de ekonomik kalkınmayı yapamazsınız. Burada harcadığınızı üretime aktarmalısınız. Üretmeden güçlenme olmaz. Üretmeden işsizlik azalmaz. Yeni yatırımlar yapmadan işsizlik düzelmez. Şimdi bunlar, Batı'dan gelecek desteği bekliyor. Batı buraya gelmez. Korkutan ne biliyor musunuz? Elimizdeki bütün varlıkları kendi ellerine geçirdikleri zaman Türkiye'ye gelirler. Ağızlarından kaçırıyorlar. Onlar gelip, bu işi çözün diyorlar. Siz her şeyi onlara verirseniz o zaman gelirler. O zaman bu toprakların sahibi biziz derler. Bizi ayağa kaldırmak için değil, bizim imkânlarımızı kullanmak için gelirler. Bu gaflete kimse düşmemelidir” değerlendirmesinde bulundu. 
     Döviz kurunda yaşanan dalgalanmanın devam ettiğini belirten Koçak, “ Berat Albayrak istifa edince herkes sustu, bunu oyun sandılar. Berat Albayrak gidince dolarda düşüş yaşandı. Faizler arttı. Şimdi, döviz nasıl indi diyorlardı. Dolar adım adım yükseliyor. 8 lira seviyesini yeniden buldu. Türkiye'nin içini düzeltmeden ekonomiyi düzeltmiş olamazsınız. Bu en basit meseledir. Türkiye bu söylediğimiz noktaya gelmeden problemlerini çözemez. İktidardakiler bu noktada en küçük eleştiriye tahammül edemiyorlar. Tavsiyelerin hiçbirine kulak vermiyorlar. Farklı fikir beyan edenleri susturuyorlar. İşte buna da şahit olduk” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘İstikrarsız, ülkeye, itibar, edilmez!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.