Haber Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 15:23 Bu haber 12925 kez okundu
 
Jandarmayı gören kaçak avcılar balıkları göle attı
Uluabat'ta kayıkla göle açılan iki kaçak avcı Jandarmaya yakalanacağını anlayınca kaçmaya başladı. Yakalanması yasak olan çok sayıda Turna balığını kaçarken suya bırakan avcılar Jandarmanın kameralarına yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Jandarmayı gören kaçak avcılar balıkları göle attı

Bursa’da kayıkla göle açılan iki kaçak avcı Jandarmaya yakalanacağını anlayınca kaçmaya başladı. Yakalanması yasak olan çok sayıda Turna balığını kaçarken suya bırakan avcılar Jandarmanın kameralarına yakalandı.

   Nilüfer Jandarma Asayiş. Bot Tim Komutanlığına bağlı ekipler, Uluabat gölü üzerinden, Karacabey Yenikaraağaç Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri ise karadan olmak üzere ortaklaşa düzenlenen kıyı seyir devriyesi sırasında ilginç anlar yaşandı. Göle kayıkla açılan ve avlanan iki kaçak avcıyı fark eden ekipler avcıların peşine düştü. Jandarmaya yakalanacağını anlayan 49 yaşındaki H.D ve 41 yaşındaki N.D, ise hemen kaçmaya başladı. Göl üzerinde yaşanan kovalamaca sırasında avlanması yasak olan Turna balıklarını tek tek göle bırakan avcılar ekiplerin o sırada kayıtta olan kameralarına yakalandı. Gölkıyı Mahallesi sazlık alandan karaya çıkmaya çalışan iki kişi devriye tarafından yakalandı. Teknenin sahibi olan H.D’ye 5 Bin 454 TL para cezası uygulandı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Jandarmayı, gören, kaçak, avcılar, balıkları, göle, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.