Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 16:10 Bu haber 784 kez okundu
 
'Karabağ zaferi emperyalizmin planlarını bozdu'
Vatan Partisi Karacabey İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Azerbaycanlı kardeşlerimizin Karabağ zaferi ile Ermenistan işgali sona erdirilmesinin bölgemizde emperyalizmin planları Kafkaslar'da bozulmuştur." dedi.
GÜNDEM Haberi
'Karabağ zaferi emperyalizmin planlarını bozdu'

   Vatan Partisi İlçe Sekreteri Hüseyin Kurur, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

   "Ülkemizi sıkıştırmak için Ermenistan'ı savaşa iten ABD, İsrail, Fransa oyunları bu bölgede suya düşmüştür kardeş Azerbaycan ordusu galip gelip Kafkaslarda emperyalizminin elini ayağını kırmıştır. Kardeşlerimizin zaferini kutlarız. Ermenistan Başbakanı Paşinyan devrilecek adı bile kalamayacak. 
   Türkiye-Rus dostluğu Atatürk'ten sonrada ileri seviyeye taşınmıştır bölgesel iş birliği ülkemizin geleceği açısından devam ediyor. Kafkaslarda dostluk, Suriye'de de ileri taşınarak güzel günlere gideceği muhakkak olacaktır çünkü bölgesel işbirliği ülkemizi rahatlatacaktır. Doğu Akdeniz'de ve Libya'da dostluk devam ediyor. 
   Ülkemizde ABD kuşatması her alanda oluyor. Ekonomide de devam etmekte ülkemiz ancak bu çıkmazlardan bölgesel iş birliğiyle çıkacaktır. 
   Cumhur başkanı Aliyev başta olmak üzere muzaffer Azerbaycan kardeş ordumuzu kutlarım ve Azerbaycan halkını da kutluyoruz. 
   Türkiye olarak Karabağ zaferinin büyük sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.
   Vatan partisi olarak ilk günden beri Karabağ işgaline son vermenin ülkemiz için İzmir in kurtulmasından farksız görüyoruz KKTC de akıncının secim yenilgisiyle birlikte değerlendirmek gerekir. KKTC'de tuş edilen ABD, Karabağ'da sırtı yere yapıştırıldı. emperyalizm 1919'da olduğu gibi yunan ordularının İzmir'e çıkması gibi Akdeniz'de mavi vatan için mücadele veren Türkiye'yi arkadan sıkıştırmak Kafkasya da olduğu gibi iki cephede sıkıştırmak isteyen ABD emperyalizmi yenilmeye mahkumdur bölgesel iş birliği Atatürk'ün yaptığı gibi yaparak ,emperyalizm yok edilmeye mahkum olacaklardır ülkemizde ABD  iş birlikçileri ne yaparlarsa yapsınlar yok olacaklardır halkımız bu oyunların farkına varacaktır vatan partisi olarak görevimiz halkımıza doğruları söylemektir ve bütün tuzakları bozarak ülkemizde üreticilerin milli hükümetini kurmaktır halkımız zenginleşsin ve özgürleşsin."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: 'Karabağ, zaferi, emperyalizmin, planlarını, bozdu',
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.