Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 12:55 Bu haber 2544 kez okundu
 
Karacabey İnkaya köylüleri şehitlerimizi unutmadı
Bursa ve Karacabey'in en köklü ve en aktif çalışan STK temsilcilerinden Karacabey İnkaya Köylüleri Kültür Ve Dayanışma Derneği anlamlı bir etkinliğe daha imza attı.
YAŞAM Haberi
Karacabey İnkaya köylüleri şehitlerimizi unutmadı

   Geçtiğimiz günlerde ülkemizi yasa boğan Kuzey Irak Gara bölgesinde 6 yıldır terör örgütü tarafından alıkoyulan askerlerimizi kurtarma operasyonu sırasında şehit olan askerlerimizin ruhuna hitaben Bursa küçük Sanayi Camii'nde Cuma namazı sonrası lokma döktürüp dua ettiler.

   Dernek Başkanı İdris Yıldız, yaptığı açıklamada vatan uğruna kanlarını akıtıp şehit olan askerlerimizin hiç bir zaman unutulmayacaklarını, şehitlerimiz için ne yapsak haklarının ödenemeyeceğini vurguladı.

   Dernek Başkan İdris Yıldız, açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi; "Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizin ruhlarını şad etmek hayır dua etmek amacıyla böyle bir organizasyon yaptıklarını ifade etti. Ülke olarak yıllardır terör belasından çok sıkıntılar çekildiğini binlerce asker, polis, öğretmen, doktor dahil bir çok sivil vatandaşımızın şehit edildi. Ülke olarak Birlik ve beraberliğimize ihtiyaç olduğu bu günlerde siyasi parti liderlerinin ve ülkeyi yönetenlerin aklıselim davranıp vatandaşları ayırıp bölmek yerine birleştirmek zorundayız. Dernek olarak ta böyle bir misyonumuz olduğunu, amacımız ülkede yaşayan herkesin vatan bayrak din ezan milli ve dini duygular çatısı altında toplamak. Yaptığımız etkinlikte de bu duygu ve düşüncelerle tüm kesimden olumlu tepkiler geliyor."

   Etkinliğe siyasi parti temsilcileri dernek başkanları mahalle muhtarları İnkaya köylüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   Dernek Başkan İdris Yıldız, bu kutsal ve önemli etkinliğe katılan herkese teşekkür etti..

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, İnkaya, köylüleri, şehitlerimizi, unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.