Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 16:24 Bu haber 2174 kez okundu
 
Karacabey Özel Eğitim Meslek Okulu açılıyor
Karacabey'de özel eğitim alanında büyük ihtiyaç olan Özel Eğitim Meslek Lisesi'nin Bakırköy Mahallesi'nde açılması kararlaştırıldı.
EĞİTİM Haberi
Karacabey Özel Eğitim Meslek Okulu açılıyor

   İlçemizde özel eğitim alanında büyük ihtiyaç olan Özel Eğitim Meslek Lisesi'nin Bakırköy Mahallesinde bulunan okul binasında açılması Milli Eğitim Bakanlığı'nın 22.07.2020 tarih ve 9734321 sayılı Onayı ile uygun görüldü.

   İlçe genelinde tanısı olan 73 öğrenciden 64'ü bugüne kadar Mustafakemalpaşa ilçesinde veya Nilüfer İlçesinde eğitimlerine devam etmekteyken, 19 öğrenci ise sırada bekliyordu. Okulun açılması ile hafif düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizmi olan 73 bireyin tamamının kendi ilçesinde eğitime devam etmeleri sağlanmış olacak.

   Okul binasının tadilat ve onarımının yapılması için çalışmalara başlanmış olup, onarım-tadilat tamamlanınca hizmete açılacak.

   Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Karacabey Özel Eğitim Meslek Okulu lise düzeyindeki hafif düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizmli olan öğrencilerimize hizmet verecektir. Bu durumda olan Mustafakemalpaşa ve Nilüfer ilçelerine giden öğrencilerimiz de artık bu okulun açılmasıyla kendi ilçelerinde eğitimlerine devam etmelerine imkan sağlanmış olacaktır. Ayrıca bu okulumuzda eğitim gören tüm öğrencilerimiz taşıma kapsamına alınacak olup, ücretsiz taşıma ve yemek hizmetlerinden faydalanacaklardır. Bu vesileyle bu okulun ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese camiam adına teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, Özel, Eğitim, Meslek, Okulu, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.