Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 15:24 Bu haber 6925 kez okundu
 
Karacabey sahasının eksiği kalmadı
Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl Karacabey ilçesine kazandırılan doğal çim futbol antrenman sahasının eksik olan koşu parkuru ve yan tampon ağı imalatlarını da tamamladı.
SPOR Haberi
Karacabey sahasının eksiği kalmadı

Eğitim kurumlarına spor salonları, amatör spor kulüplerine sahalar, branşlara özel spor tesisleri gibi yatırımların yanında Belediyespor Kulübü marifetiyle futbol dışındaki branşlara verdiği desteklerle Bursa’da sporun çıtasını her geçen daha da yükselten Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki spor yatırımlarına da ara vermeden devam ediyor. Karacabey Belediyesi’nin Öğretmenler Parkı'nda oluşturulan tesislerde bir süredir yürüttüğü çalışmalara futbol antrenman sahası ile destek veren Büyükşehir Belediyesi, bölgeye 9750 metrekare alanlı doğal çim futbol sahası kazandırmıştı. Zemin iyileştirme, çevre korkulukları, doğal çim futbol zemini ve sulama tesisi imalatlarının ardından saha geçtiğimiz yıl hizmete açılmıştı.

   Saha etrafını çevreleyen 400 metre uzunluğa sahip sentetik çim koşu pisti imalatı ile yan tampon ağı imalatları da Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanırken, böylelikle sahanın da hiçbir eksiği kalmadı.

   Karacabey’in nüfusu 100 binlere dayanan, otoyol, hızlı tren, Teknosab gibi projelerle gelişime çok açık bir ilçe olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu gelişim sürecine Büyükşehir olarak her türlü desteği verdiklerini söyledi. Bir taraftan ilçenin içme suyu kalitesini artıracak çalışmalar devam ederken, bölgede spor yatırımlarına da önem verdiklerini dile getiren Başkan Aktaş, “Antrenman sahamızı geçtiğimiz yıl Ağustos ayında hizmete açmıştık. Saha kenarındaki koşu pistini de şimdi tamamladık. Tüm sporcularımıza hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, sahasının, eksiği, kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.