Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 13:25 Bu haber 5246 kez okundu
 
Karacabey turizmine katkı sağlayacak hamle
Karacabey’in yazlık tatil beldesi Yeniköy’de uzun yıllardır atıl durumda bulunan Polis Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin Karacabey Belediyesi’ne tahsisinde işlem tamam…
GÜNDEM Haberi
Karacabey turizmine katkı sağlayacak hamle

Karacabey Belediyesi, kentte geçmişten beri atıl durumda bulunan ve çözüm bekleyen alanlarla ilgili önemli adımlar atmaya devam ediyor.

   Karacabey’in yazlık tatil beldesi Malkara’da uzun yıllardır atıl durumda bulunan Polis Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin akıbetiyle ilgili müjdeli haber geldi.

   Belediye Başkanı Ali Özkan, tesislerin durumu ilgili kurum ve kuruluşlarla uzun süredir yürütülen görüşmeler neticesinde tesisleri Karacabey Belediyesi’ne kazandırdı.

Turizme kazandırılacak

   Marmara Denizi kıyısında yer alan 6 bin 758,54 metrekarelik alan, Karacabey Belediyesi tarafından turizme kazandırılacak.

   Bu gelişme sonrası Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Milli Emlak Şefi Emrah Çekmez’le birlikte devir işlemiyle ilgili imzaları tamamladı.

Bölgeye yakışır hale gelecek

   Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Polis Kampının olduğu alanı belediyemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası yıllardan beri atıl vaziyetteydi. Bu tahsisin gerçekleştirilmesinde katkısı olan İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya, tahsisi sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a, Bölge Milletvekilimiz Sn. Mustafa Esgin’e, Millî Emlak Genel Müdürümüz Sn. Tufan Büyükuzun’a, Bursa Milli Emlak Daire Başkanı Ahmet Arın'a ve Karacabey Milli Emlak Şefi Emrah Çekmez'e teşekkür ediyoruz. Bu alan, ilçemiz için önemli bir kazanım olmuştur. Bizler de bu alanı mezbelelik bir halde olmaktan çıkarıp, ilçemize ve tatil bölgemize yakışır bir şekilde değerlendirmek için çalışmalarımıza başladık. Kısa zamanda detaylı bilgiyi yine kamuoyu ile paylaşacağız. Karacabey’imize hayırlı olsun” dedi.

###

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, turizmine, katkı, sağlayacak, hamle,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.