Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 14:46 Bu haber 4816 kez okundu
 
Pişik Kremi Ne İşe Yarar?
Pişik, cildin herhangi bir sebepten dolayı tahriş olması, bunun sonucunda o bölgenin kızarması, kaşınması ya da yanması gibi problemlerin oluşmasıdır.
SAĞLIK Haberi
Pişik Kremi Ne İşe Yarar?

Pişik, cildin herhangi bir sebepten dolayı tahriş olması, bunun sonucunda o bölgenin kızarması, kaşınması ya da yanması gibi problemlerin oluşmasıdır. Pişik, bebeklerde çok sık görülmesiyle beraber, tedavi edilmediği takdirde sorun büyüyerek, bebeğin huzursuz ve gergin olmasına sebep olacaktır. Pişik oluşumu görülmesi itibariyle önlemi hemen  alınmalıdır. Bu konuda pişik kremi cildi nemlendiren ve  tahrişleri önleyen özelliği ile pişik oluşumunu gidermek için kullanılır.

Pişik kremi tercih edilirken mutlaka dermatolojik testlerden geçmiş olması gerekir. 

Pişik Kremi Nasıl Kullanılır? 

Doğru pişik kremi bulmak kadar, bu kremi doğru uygulamak da çok önemlidir. Bebek bakımının bütün aşamalarında temizlik ne kadar önemli ise pişik kremi uygularken de cildin temiz olması o kadar gereklidir. Bu anlamda, pişik kremi kullanmadan önce kişi yanında kuru ve temiz  bebek havlusu ve bebekler için özel üretilmiş, içeriğinde kimyasal bulunmayan ıslak mendil bulundurmalıdır.

Bebeğin cildi önce bebek ıslak mendili ile güzelce temizlendikten sonra temiz bebek havlusu ile kurulanır. Bu işlemleri yaparken oldukça narin davranılmalıdır. Pişik olan bölge tahriş olduğundan bebeğin canı yanabilir. Daha sonra pişik kremini bebeğin cildine nazik şekilde uygulayarak kremin cilde iyice emdiğinden emin olunmalıdır. Bu işlem her bebek bezinin değiştirildiği zaman yapılabilir. Böylelikle kısa zaman içerisinde pişik oluşumu önlenmiş olur. 

Pişik Kremi Kullanım Alanları

Pişik kremi sadece bebekler için değil, yetişkinler için de kullanılabilir. Aşırı kilosu olan kişiler, cildin hava almadığı bölgelere (koltuk altı, karın, göğüs gibi) uygulayarak, böylece pişik olan yerlerin giderilmesi sağlanır. Yatalak olan hastaların cildi devamlı yatak ile temas halinde olduğundan bu durumda ciltte tahrişler olabilir. Bu sorunların giderilmesi için pişik kremi kullanılır. Krem kullanımıyla birlikte kızarmış ve tahriş olmuş bölgelerin iyileşmesi sağlanır. Ayrıca pişik kremi günümüzde  kozmetik alanında da kullanılmaya başlanmıştır. Kadınlar, pişik kreminin içeriğinde çinko bulunması sebebi ile yüz maskesi yaparak, cildin böylelikle daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirler. 

Pişik kremi kullanım açısından oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu sebeple kişiler, mutlaka pişik kremini her zaman yanlarında bulundurmaları gerekir. Siz de pişik kremi satın almak isterseniz https://www.welldermo.com/pisik-kremi-pudra sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Rabia FİDAN
Etiketler: Pişik, Kremi, Ne, İşe, Yarar?,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.