Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 12:22 Bu haber 8793 kez okundu
 
'Sözde ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır'
Vatan Partisi İlçe Başkanı Rifat Narhın, sözde Ermeni soykırımı iddialarına tepki göstererek, " Sözde ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır, biz birinci Dünya savaşında vatanımızı savunduk…! " dedi.
SİYASET Haberi
'Sözde ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır'

ABD temsilciler meclisi gündem yokmuş gibi 29 ekim 2019 günü cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde sözüm ona ermeni soykırımını tanıma kararı aldı.Bu karar hukuka aykırıdır, çünkü ABD temsilciler meclisi yetkili değildir. Birleşmiş milletlerin 1948 yılındaki soykırım sözleşmesine göre , yalnız eylemin işlendiği ülkenin yetkili mahkemeleri ve LAHEY uluslar arası ceza mahkemesi soykırım kararı almaya yetkilidir. Bu nedenle bu karar ABD temsilciler meclisinin bir boks maçında Dünya şampiyonu Muhammed Ali'nin yenilgisine hükmetmesi kadar saçmadır, soykırım tanıma kararı zavallılıktır. ABD temsilciler meclisinin bu kararının ne hukukla ilgisi vardır ne'de insanlıkla, bu karar emperyalist bir karardır.
   ABD yenilmiş ve Kürdistan adı altında ikinci bir İsrail devletini kuramamıştır.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Rusya, Suriye, İran ve Irak ile işbirliği ABD planını yerle bir etmiştir. ABD nin sözde ermeni soykırımını tanıyarak güttüğü amaç Türkiye 'nin pkk fetö ve deaş gibi terör örgütlerini silahla bastırılmasını önlemek içindir, başka deyişle ABD batı asya ülkelerinin güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit etmek amacıyla bu kararı almıştır.
   ABD silah zoruyla Irak'ı işgal etti ve Suriye'de iç savaş tezgahladı , ancak bu saldırılar ABD'nin yenilgisiyle sonuçlandı.Batı asya ülkelerinin silahlı gücü  ABD'nin silahlı gücünü yendi, böylece ABD batı asyadan çekilmek zorunda kaldı. ABD hukuku çiğneyerek sözde ermeni soykırımını tanıması işte bu yenilginin çaresizliğinin yanıtıdır.
   AB meclisi Perinçek İsviçre davasını 1915 olaylarının Yahudi soykırımıyla aynı türden olmadığını üç kez karara bağladı.
   Bu demektir'ki 1915 olayları soykırım olarak kabul edilemez.
   Avrupa devletlerinden ve halklarından Avrupa hukukunu savunmalarını talep ediyoruz, çünkü AİHK'nin kararları bütün Avrupa devletleri ve makamları için bağlayıcıdır.
   ABD temsilciler meclisinin terör örgütlerini koruma amacı taşıyan bu karar uluslar arası hukuka saldırıdır ve aynı zamanda barış için tehlike oluşturmaktadır.
   Lozan'da Berlin'de Paris'te ve dünyanın yedi düvelinde Talat paşa ve Doğu Perinçek'in haykırdığı gibi sözde ermeni soykırımı tarihsel Uluslar arası bir yalandır. Sözde ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır, biz birinci Dünya savaşında vatanımızı savunduk…! "

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: 'Sözde, ermeni, soykırımı, emperyalist, bir, yalandır',
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.