Haber Detayı
22 Kasım 2021 - Pazartesi 11:32 Bu haber 859 kez okundu
 
“Umut elimizde yeşerecek”
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Merkezi, geçtiğimiz aylarda yaşanan orman yangınlarından dolayı küle dönen ormanları yeniden yeşertmek için “Necmettin Erbakan Umut Ormanı” kampanyası başlattı. Bununla ilgili önceki gün gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hasibe Yavaş, “Necmettin Erbakan Umut Ormanı” kampanyasının detaylarını ilçe kamuoyuyla paylaştı.
YAŞAM Haberi
“Umut elimizde yeşerecek”

   Karacabey Haber Gazetesi’ne gerçekleştirilen ziyarete; Saadet Partisi Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hasibe Yavaş’ın yanı sıra İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Ekren ve İlçe Kadın Kolları Yöneticileri Ayşegül Ekren ile Hatice Çolak da yer aldı. Ekibi; Haber Gazetesi Sayfa Editörü Ayhan Fidan karşıladı.

   Saadet Partisi Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hasibe Yavaş, Gazeteci Ayha Fidan’a günün anısına çam fidanı hediye etti.

   Söz konusu anlamlı proje ile ilgili ilçe kamuoyunu bilgilendiren Saadet Partisi Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hasibe Yavaş, fidan bedellerinin Orman Genel Müdürlüğü’nce bu yıl belirlenen rakam olan 12 lira olduğunu belirterek, “Kampanyaya destek verenler fidan bedellerini Orman Genel Müdürlüğü’nün IBAN numarasına yatırabilirler. 3 ay devam edecek kampanya sonunda fidanları Orman Genel Müdürlüğü dikecek. Fidanlar öncelikli olarak Ege Bölgesinde yanan orman alanlarına dikilecek.” dedi.

   Hasibe Yavaş, şu ifadelere yer verdi: “Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz. Bu farkındalıkla Saadet Partisi Kadın Kolları olarak kurmak istediğimiz Necmettin Erbakan Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz.

   Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz.

   Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, YEŞİL TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, GÜVENLİ TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, KAZANAN TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, BÜYÜYEN TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, ÜRETEN TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden GÜÇLÜ TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, KERİM TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı ŞEFKATLİ TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, ADİL TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, MUTLU TÜRKİYE için çalışıyoruz.

   Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu; ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, “Necmettin Erbakan – Umut Ormanı”nda yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “UMUT ELİMİZDE YEŞERECEK!” diyoruz. Ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan – Umut Ormanı”na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: “Umut, elimizde, yeşerecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.