Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 11:40 Bu haber 786 kez okundu
 
Üretici kadınlara anlamlı ziyaret
AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Emine Yavuz Gözgeç önceki gün Karacabey'de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Üretici kadınlara anlamlı ziyaret

İlk olarak parti binasında Ertem İşcan Başkanlığı'ndaki AK Parti İlçe Teşkilatı ile buluşan Bursa Milletvekili Gözgeç, Belediye Başkanı Ali Özkan'ı ziyaretinin ardından Şahin Mahallesi'ni ve 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü ve Dünya Gıda Günü vesilesiyle Dağkadı Üretici Kadınlar Derneği ve Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni ziyaret ederek üretici kadınların anlamlı günlerini kutladı. 
   Karacabey'e çıkarma yapan Gözgeç, alın teri, emek ve fedakârlıklarıyla işledikleri topraklara bereket katan ve ülkemizin tarımsal ekonomisine destek olan kadın çiftçilerin ve girişimcilerin her zaman destekçisi olacaklarının altını çizdi. Gözgeç'e ziyaretlerinde AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Belediye Başkanı Ali Özkan, Kadın Kolları İlçe Başkanı Hamiyet Özenli ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
“Karacabey için canla başla çalışmaya devam”
   TBMM'de de Karacabey için canla, başla çalışmaya çalışmaya devam ettiklerinin vurgusunu yapan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ilçede gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında şu bilgilere yer verdi; “Meclisteki yoğun çalışmalarım ile birlikte Bursa ve tüm ilçelerimizde gönülden gönüle, kalpten kalbe giden yolda ziyaretlerim devam ediyor.  Bu kapsamda Meclis Genel Kurul çalışmalarımızı gece geç saatlerde tamamlayıp ayağımızın tozuyla geldiğimiz kadim şehir Bursamızın Karacabey İlçesinde de bugün vatandaşlarla ve girişimci kadınlarımızla buluşmalar gerçekleştirdik. İlk olarak önce teşkilat  dedik,  Sn. Erdem İşcan Başkanlığımızdaki Karacabey İlçe Teşkilâtımızla bir araya geldik. İstişarelerde bulunduğumuz İlçe Başkanımız Sn. Ertem İşcan'ı, Kadın Kolları Başkanımız Sn. Hamiyet Özenli'yi, Gençlik Kolları Başkanımız Sn. Adem Coşkun'u  ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hep birlikte güçlü Türkiye'nin kalkınma hikayesini yazmaya ve Karacabey'i tarım, turizm ve sanayide büyük ve güçlü hedeflere ulaştırma yolunda canla başla çalışmaya devam edeceğiz.
Gönül Belediyeciliği anlayışıyla AK Belediyelerimiz milletimizin her zaman yanında 
   Partililerimle buluşmamın ardından Karacabey Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan'ı ziyaret ederek, ilçemizde yapılan çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulunduk.  Gönül Belediyeciliği anlayışıyla Karacabeylilerin her zaman yanında olan ve ilçemize kazandırdığı başarılı hizmetlerden dolayı Başkanımız Sn. Ali Özkan'ı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca 3. Lig'de şampiyonluk kupasını kaldıran ve 2. Lig'e adını yazdıran Karacabey Belediyespor ile bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum. 
Kadınlarımızın başarılı çalışmaları bize güç veriyor!
   Daha sonra, Şahin Mahallemizdeki Kadın Kolları Seçim İşleri Başkanımız Sn. Neşe Yıldız'ın Şahin Doğal Köy Ürünleri İşletmesi'ni ziyaret ettik. Organik ürünlerimizin tarladan, sofraya kadar getirilmesinde büyük emeği olan kadınlarımız ile gurur duyuyoruz. Yine Şahin Mahallemiz'de hizmete yeni giren Sinan Baba Çiftliği'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak üretimlerine dair bilgi aldık. 
    Dağkadı Mahallemizde Köy kahvemizi ziyaret ederek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın selamlarını ilettik.
Dağkadı'lı üreten kadınları kutluyorum!
   15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü ve Dünya Gıda Günü vesilesiyle Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda FAO tarafından Gıda Kahramanı seçilmiş Aylin Yıldız ve yönetimini de ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldık. Alın teri, emek ve fedakârlıklarıyla işledikleri topraklara bereket katan ve ülkemizin tarımsal ekonomisine destek olan kadın çiftçilerimizin ve girişimcilerimizin her zaman destekçisi olacağız. 
   Hayatın her alanında kadınlarımızın başarı dolu hikayeleri bizlere güç veriyor. Özel Sektör, Kamu, Yerel Yönetim işbirliği ile Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde 5 dekar arazide uygulanan ekinezya bahçesinde incelemelerde bulunduk. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunan ve ilaç sektöründe kullanılan bu bitkinin üretiminde emeği geçen tüm kadınlarımızı tebrik ediyorum. Başarılı işlere imzalarını atan Başkan Aylin Yıldız ve üyeleriyle gurur duydum, çalışmalarında başarılar diliyorum.
 
Kadın kooperatiflerimiz güçlenecek
   AK Partimiz ve hükümetimiz  üreten ve girişken kadın üreticilerimizi her zaman destekliyor ve  desteklemeye devam edecek. Hayata geçirilecek yeni projelerle kadın kooperatiflerimizi daha da güçlendireceğiz. Kadın istihdamının artırılması ve göçün önlenmesinde kooperatifçilik, çok önemli. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2021 yılında, kadınların kooperatifler yoluyla güçlendirilmesi projesinin hayata geçirileceğini açıkladı. Bu proje ile bin kadına danışmanlık eğitimi verilmesi planlanıyor. Danışmanlık hizmeti ile kadın kooperatifçiliğinin daha da gelişeceğine inanıyoruz. Ticaret Bakanlığı da geçtiğimiz günlerde kadın kooperatiflerine hibe destek programını açıkladı. Hükümetimizin 11. Kalkınma Planı'nda kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, özellikle belirtilmiştir. Kooperatiflerimizin tüm dünyaya mal ve hizmet pazarlayabilmelerini, ihracat yapar konuma gelmelerini arzu ediyoruz. Kadın kooperatiflerinin kamu, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ve üniversitelerin işbirliği ile örnek çalışmalar ortaya koyacağına inanıyorum.” 
“Karacabey için el ele verdiğimiz güç birliğimiz ile gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” 
   AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ise AK Parti'li Bursa Milletvekillerinin Karacabey'in gelişmesi ve kalkınması adına TBMM'de elinden gelen tüm gayreti gösterdiklerinin altını çizerek, “AK Parti'li Bursa Milletvekillerimiz ilçemize sürekli ziyaretler gerçekleştirerek bölgemizdeki sorunları meclise taşıyarak çözüm noktasında katkı sağlıyorlar. Karacabey'in  daha da ilerlemesine yönelik projelerimizi  de destekleyerek önünü açıyorlar. Bu kapsamda Karacabey için canla, başla çalışan bölge milletvekillerimize teşekkür ediyorum.
   Bugünde AK Parti Bursa Milletvekilimiz TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Sn. Emine Yavuz Gözgeç'i ilçemizde ağırlamaktan onur duyduk kendisi ile istişarelerde bulunduk. Sayın Vekilimiz özellikle kadınlarımıza yönelik destek çalışmalarıyla takdir toplamaktadır. İlçemizdeki kadın girişimcilerimizin artmasındaki payı büyüktür. Her alanda bizlere destek veren Vekilimiz Sn. Gözgeç'e şükranlarımı sunuyorum. Karacabey için el ele verdiğimiz güç birliğimiz ile gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 
Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Üretici, kadınlara, anlamlı, ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.