Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 13:20 Bu haber 2434 kez okundu
 
Yüz yüze eğitim başladı
Ülkemiz genelinde olduğu gibi Pazartesi günü Karacabey'de de okul öncesi (ana sınıfı) ve 1.sınıf öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.
EĞİTİM Haberi
Yüz yüze eğitim başladı

   Yüz yüze eğitimin başlaması sebebiyle İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, maske takma ve sosyal mesafe kuralları ile ilgili yılın ilk dersini minik öğrencilerle işledi.

   Sürece ilişkin açıklama yapan Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, "Heyecanla beklediğimiz yüz yüze eğitime seyreltilmiş sınıflarda Pazartesi  sabah 09:00 itibariyle başlanmıştır. Velisi ile birlikte siperlik ve yıkanabilir maske ile gelen miniklerimizi, süslenen okul bahçesinin kapısında coşkuyla karşıladık ve teslim aldık. Ateş ölçme ve el dezenfektasyon işleminin ardından sınıflarına geçen çocuklarımızla birlikte yüz yüze eğitimi başlatmış olduk. Okula gelirken taktığı maske ve siperliğini muhafaza kutularına koyan çocuklarımız, Bakanlığımız tarafından okulumuza gönderilen tek kullanımlık maskelerini taktılar. Sınıfta kendi fotoğrafı ile kendine ayrılan masa ve sandalyelerde oturan ve oyunlarına devam eden çocuklarımız, aralarındaki sosyal mesafeye dikkat ettiler ve sonrasında da el yıkama, maske kullanımı, dezenfektan kullanımı, sosyal mesafe ve hasta iken okula gelmeme ile ilgili eğitimler video ve görsellerle desteklenerek yapıldı.

   Okulumuzun pandemi sürecine uygun olarak yüz yüze eğitime hazırlanmasına emeği geçen başta Okul Müdürü Mehmet Çifci ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alan Şefi Zehra Dağdelen olmak üzere, tüm okul yönetimi ve öğretmenlerimizi tebrik ederim. Pandemi sürecinin sona ermesini umuyor tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitimin başlayacağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

   Ayrıca yüz yüze eğitimin başlaması sebebiyle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Emel Erken ve Erkan Öztürk de ilçemizdeki diğer okullarımıza ziyaretler gerçekleştirdiler ve öğrencilerimizle bir araya geldiler.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Yüz, yüze, eğitim, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.