Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 17:31 Bu haber 1707 kez okundu
 
AK Kadınlar’a yeni başkan
AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı konusundaki belirsizlik sona erdi. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam tarafından Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Avukat Yelit Karakaşlar Yılmaz’ın atandığı açıklandı.
SİYASET Haberi
AK Kadınlar’a yeni başkan

   2011 yılından bu yana 3 dönemdir AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Hamiyet Özenli’nin yeni dönemde aday olmayacağının kesinleşmesi sonrası geçtiğimiz Eylül ayından bu yana bazı isimler ön plana çıkmış, ancak yapılan görüşmeler de AK Parti’nin yeni İlçe Kadın Kolları Başkanı bir türlü açıklanmamıştı.

   Bununla ilgili İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na aday oldukları öğrenilen bazı isimler belirli dönemlerde Ankara’da Genel Merkez’e davet edilerek mülakata girmişlerdi. Ankara dışında da adaylarla Karacabey’de görüşmeler yapılmış, ancak bu mülakatlardan da bir sonuç çıkmaması kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu.

   Bir süredir belirsizliğini koruyan “AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı kim olacak?” sorusu nihayet netlik kazandı. Geçtiğimiz Cuma günü sosyal medyadan bir paylaşım yapan AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanlığı, Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Avukat Yelit Karakaşlar Yılmaz’ın atandığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sayın Lütfiye Selva Çam tarafından Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığına atanan Yelit Karakaşlar Yılmaz’a başarılar diliyor; görevi devreden Hamiyet Özenli başkanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bursa’mıza ve Karacabey ilçemize hayırlı olsun.” denildi.

   AK Parti’nin çiçeği burnunda İlçe Kadın Kolları Başkanı Yelit Karakaşlar Yılmaz, ilk açıklamasında böylesine önemli bir göreve getirilmesinden dolayı onur duyduğunu belirterek, “Hamiyet Özenli’den devraldığım hizmet bayrağını en yükseklere çıkarmak için elimden geleni yapacağım. İlçemize, Bursa’mıza ve ülkemize hizmet adına göreve hazırım. Hayırlı olsun.” ifadesini kullandı. Ayrıca Başkan Yılmaz’ın en kısa sürede yeni İlçe Kadın Kolları yönetimini de oluşturacağı ifade edildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: AK, Kadınlar’a, yeni, başkan,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.