Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 14:05 Bu haber 5418 kez okundu
 
"BU YIKIM BU HIZLA 10 YILDA BİTMEZ!"
Yeni Çelik Palas Oteli binasının yıkım çalışmalarını eleştiren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca...
SİYASET Haberi

Yeni Çelik Palas Oteli binasının yıkım çalışmalarını eleştiren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Büyükşehir Belediye Başkanı müjde uzmanı olmuş. Çok güzel müjdeler veriyor ama sadece müjde veriyor. İşin tamamlanması gibi bir derdi yok. Alinur Aktaş'ın ağustos ayında yaptığı şovun izleri dışında bir yıkım işlemi gözlenmiyor. Alinur Aktaş 3 yıldır işbaşında, her toplantısında müjde yağdırıyor ama başlayıp da bitirdiğini gördüğümüz tek projesi yok" dedi.

      CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa'nın iyi yönetilemediğini ve hatalı yönetim yüzünden kasada para kalmadığı için işlerin de yürütülemediğini iddia ederek şunları söyledi:

"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bursalılara tarih zikrederek 7 müjde verdi. 19 Haziran'daki basın açıklamasına göre, Çelik Palas Otelinin arkasındaki 39 dönüm alan üzerine yaklaşık 30 yıl önce yapılan ve atıl halde kalan ek binalar 30 Eylül 2020’ye kadar kaldırılacaktı. Bu arazide de millet bahçesi, müzeler, yürüyüş yolları yapılacaktı. 2021'in şubat ayının ortalarına geldik, o bina olduğu gibi duruyor. Bahçede bir vinç ve bir de baraka var. Çevre ve Şehircilik Bakanı'nın da katıldığı ağustos ayındaki törende yıkılan bir bölüm var, göstermelik yapılmış, o duruyor. Başka ilerleme de sağlanamadı. Bu yıkım bu hızla 10 yılda bitmez. Projeyi Alinur Aktaş açıklayıp müjde verdi ama aslında bu yıkımı Bakanlık yapıyor, parayı da Bakanlık ödüyor, kasası tamtakır Büyükşehir Belediye Başkanı sanki kendi maharetiymiş gibi müjdeler açıklıyor. Halbûki kimin yaptığı da önem taşımayacak, Bursa'ya hizmet olsun, alkışlayalım... Ama maalesef hükümetle el ele veriyor ama yine beceremiyorlar."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Rabia FİDAN
Etiketler: "BU, YIKIM, BU, HIZLA, 10, YILDA, BİTMEZ!",
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.