Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 14:06 Bu haber 2286 kez okundu
 
CHP’den Çakıcı’ya sert tepki!
Ülke siyasetinde ve kamuoyunda geniş yankı bulan, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘tehdit’ içeren ifadelerine CHP’den tepki yağdı. CHP’li isimler Çakıcı’nın sözlerine yönelik savcıları göreve çağırırken, CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
CHP’den Çakıcı’ya sert tepki!

   “Bugüne dek yılmadık, bugünden sonra da yılmayacağız” diyen CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, şu ifadelere yer verdi: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aralıklarla karşı karşıya bırakıldığı saldırıların sorumlusu hiç şüphesiz ki, bu mafya babalarına bu şekilde konuşma imkanı veren düzendir, ülkeyi gerginlikten gerginliğe sürükleyen Cumhur İttifakı liderleridir, İçişleri Bakanı’dır, kısacası iktidardır. Bu düzeni yaratanlar, sürmesine göz yumanlar ve hatta savunanlar aynı kişilerdir.
   Biz bu saldırılarla ilk kez karşılaşmıyoruz. Meclis koridorundaki yumruklu saldırıdan, Ankara Çubuk’ta cenaze törenindeki linç provokasyonuna, Artvin’deki konvoyda suikast girişiminden, sosyal medyada sabah-akşam gördüklerimize kadar birçok örneği yaşandı. Yani bugüne dek yılmadık, bugünden sonra da yılmayacağız.
   Bilinmelidir ki CHP iktidarında, bu ülkede hakim kılınmaya çalışılan bu mafya-çete düzenine son vereceğiz. CHP’nin iktidara yürüyüş kurultayının sonuç bildirgesini oluşturan “2. Yüzyıla Çağrı” beyannamesinin 2.3 maddesinde net bir şekilde ve aynen ifade edildiği gibi; “toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.”
   Hiçbir şey yapanın yanına kâr kalmaz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın!”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: CHP’den, Çakıcı’ya, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.