Haber Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 11:43 Bu haber 2061 kez okundu
 
İYİ Parti'den 10 Kasım mesajı
İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 83.yılı münasebetiyle yazılı basın açıklamasında bulundu.
SİYASET Haberi
İYİ Parti'den 10 Kasım mesajı

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 83.yılı münasebetiyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

   Başkanı Fatih Karabatı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

   "Atatürk'ün 1923'te Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak başlattığı yenilik hareketleri hız kesmeden devam etmiş, bu yenilik hareketleri sonucunda Türk milleti çağdaş bir toplum olmanın mutluluğunu yaşamıştır. Tüm dünya devletlerinin gıpta ile seyrettiği Türkiye Cumhuriyeti dünya devletleri arasında saygın ve önemli bir devlet haline gelmiştir. Kısa bir ömre bu kadar çok önemli başarılar sığdıran Dünya lideridir. Mustafa Kemal Atatürk... Başkomutanımızın getirmiş olduğu ilkeler, bugün halen bizlere  yol haritası olmaya devam etmektedir .Unutulmaması gereken  onun ilkelerine sahip çıkmak  Türk milletinin varlık birlik ve geleceğimizin şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.10 Kasım gününün matemli havası elbette ki bizleri derinden etkilemektedir. Ancak Büyük önderimize duyulan özlemin yanında gelecek Türkiye'sinin  temellerini sağlamlaştırma adına neler yapılması gerektiğinin milli birlik ve beraberliğin devamı için hepimizin Atatürk'ün fikir ve düşüncelerini daha iyi kavraması ve tatbik etmesi Türk milletinin menfaatine olacaktır. 10 Kasım 1938'de hayata veda eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 83.yılında saygı sevgi ve rahmetle anıyorum. En büyük eserim dediği " Türkiye Cumhuriyeti" Türk milleti var oldukça sonsuza kadar yaşayacaktır. Ruhun şad mekanın Cennet olsun.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İYİ, Parti'den, 10, Kasım, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.